Formula 1 sacīkšu līdzšinējais direktors Maikls Masi neturpinās pildīt savus pienākumus 2022. gadā. FIA apstiprinājusi, ka turpmāk šo lomu pildīs Eduardo Freitass un Nīls Vittičs.

Maikls Masi kļuva par Formula 1 sacīkšu direktoru 2019. gadā, had sezonas priekšvakarā mūžībā devās Čārlijs Vitings. Lai gan Masi nācās aizpildīt pamatīgu robu lieliski ieeļļotā mehānismā, ar saviem pienākumiem viņš tika galā, kaut gan vairākkārt sacīkšu direktora lēmumi tika kritizēti, nosliecoties par labu šova uzlabošanai nevis objektīvai situācijas izvērtēšanai.

Par skandalozāko mirkli Masi karjerā kļuva lēmums 2021. gada Abū Dabī GP pēdējos apļos palaist garām par apli atpalikušos braucējus, kuri atradās starp sacensību līderi Luisu Hamiltonu un otrās vietas īpašnieku Maksu Verstapenu, neraugoties uz to, ka mirkli iepriekš tika izplatīts paziņojums, ka lēnākie braucēji saglabās savas pozīcijas. Tas izraisīja pamatīgas dusmas no “Mercedes” komandas. Verstapens izmantoja radušos izdevību un pēdējā aplī apdzina Hamiltonu, kļūstot par pasaules čempionu. Šo lēmumu rezultātā vairāki “Mercedes” pārstāvji neieradās uz FIA balvu pasniegšanas ceremoniju.

Maikls Masi strādājā par F1 sacīkšu direktoru visos posmos. Turpmāk viņa lomu dalīs Eduardo Freitass un Nīls Vittičs. Freitass pilda identisku lomu WEC jeb pasaules izturības sacīkšu čempionātā. Tikmēr Vittičs ir strādājis par sacīkšu direktoru Vācijas salonautomobiļu čempionātā DTM. Masi ir piedāvāts darbs Starptautiskajā Automobiļu federācijā (FIA) citā pozīcijā, taču pagaidām nav zināms, vai viņš to pieņems.

FIA pilnveidojusi sacīkšu kontroles sistēmu, ieviešot virtuālās palīdzības sistēmu, kā arī turpmāk aizliegusi komandu vadītājiem iespēju sazināties ar sacīkšu direktoru brauciena laikā.