“Red Bull” komandas vadītājs Kristians Horners uzskata, ka F1 sacīkšu direktora Maikla Masi atlaišana no amata bijis pārāk skarbs lēmums. Tajā pašā laikā viņš uzsver, ka austriešu vienība pagājušās sezonas izskaņā savā attapībā pārspējusi “Mercedes”, kas arī bijis galvenais iemesls Maksa Verstapena kļūšanai par čempionu.

Kā zināms, Masi amatu šogad pārņems bijušais WEC sacīkšu direktors Eduardo Freitass un Nīls Vitihs, kurš tādu pašu amatu iepriekš pildīja DTM čempionātā. Savukārt viņiem palīdzēs padomnieks Herbijs Blašs, kā arī tiks izveidota virtuālā sacīkšu kontroles istaba, kas palīdzēs tiesnešiem sarežģītās situācijās.

“Domāju, ka šis lēmums bija skarbs,” Masi atbrīvošanu no amata intervijā “talkSPORT” komentē Kristians Horners. “Viņam bija pieejami daudz mazāki resursi nekā komandām. Ir patīkami dzirdēt, ka FIA ievieš virtuālo sacīkšu kontroli un atgriežas viens no pieredzējušākajiem vīriem Herbijs Blašs. Tomēr man šķiet, ka tika izdarīts pārāk liels spiediens, lai Maikls tiktu atlaists, un tas nav pareizi. Tās ir manas personiskās sajūtas.”

Horners atgādina, ka pagājušās sezonas izskaņā arī “Mercedes” komanda dažkārt palika nesodīta strīdīgās situācijas, bet “Red Bull” atsevišķās epizodēs no tiesnešu puses netika žēlota.

“Vajag skatīties uz visām 22 sacīkstēm kopumā,” saka Horners. “Iepriekš tika izdarīti arī daudzi tādi lēmumi, kas bija vērsti pret mums, bet konkurentiem dažkārt netika piešķirti sodi. Beigās mums nedaudz paveicās, bet sportā tā mēdz notikt. Nekas nav beidzies pirms finiša. Taktiski mēs beigās bijām gudrāki. Kad piecus apļus pirms beigām notika avārija, mēs zibenīgi reaģējām. Iesaucām Maksu boksos un uzmontējām jaunas riepas, kamēr “Mercedes” atstāja Lūisu trasē ar 44 apļus vecām riepām, kas jau bija gandrīz pagalam. Maksam pēdējā aplī vajadzēja veikt apdzīšanu, ko viņš arī izdarīja. Šajā stāstā ne viss ir pateikts. Un galvenā no šīm lietām ir tā, ka mēs izdarījām labāku stratēģiju. Makss varēja veikt apdzīšanu un kļuva par pasaules čempionu.”