“Haas” komanda apstiprinājusi, ka pēdējā testu dienā Barselonā tiks izmantota pilnībā balta formula, maskējot galvenā sponsora “Uralkali” logotipu.

Sekojot Krievijas iebrukumam Ukrainā, sporta un kultūras pasaulē šobrīd valda pamatīgs haoss. Vairākas lielas organizācijas cenšas izslēgt Krievijas Federāciju no starptautiskiem pasākumiem. Pamatīgas neskaidrības šobrīd saistītas arī ar “Haas” komandu, kuru formula piektdien būs balta un neattēlos krievu uzņēmumu zīmolus.

Lai gan “Haas” komanda ir bāzēta ASV, tās galvenais naudas devējs ir Krievijas minerālmēslu gigants “Uralkali”. Pateicoties šai sadarbībai vieta komandas sastāvā atradās Ņikitam Mazepinam. Jau otro sezonu “Haas” plānoja sezonas gaitā izmantot baltos, sarkanos un zilos toņos krāsotu mašīnu. Ta jau pērn izraisīja kritiku daudzu fanu acīs, jo krāsojums atgādināja Krievijas karogu.

Pagaidām nav zināms, kāda “Haas” komandas formula izskatīsies dodoties uz Bahreinu, tomēr Ņikitas Mazepina sezonu būtiski varētu apgrūtināt vairāku valstu ierobežojumi vīzas izsniegšanā Krievijas pilsoņiem. Ja sportisti nebūs pasargāti no šīm sankcijām, “Haas” komandai var nākties meklēt aizvietotāju Mazepinam. Šobrīd komandas testpilota pienākumus pilda Pietro Fitipaldi, kurš F1 startējis divās sacīkstēs 2020. gadā, aizvietojot Romēnu Grožānu. Ņikita Mazepins un “Haas” komandas vadītājs Gunters Šteiners šodien izvairījās no saziņas ar medijiem.

Tāpat nav skaidrības par septembrī plānoto Krievijas Grand Prix izcīņu. Četrkārtējais pasaules čempions Sebastians Fetels jau apstiprinājis, ka neplāno uz to doties, ja sacensības notiks pēc plāna.

Papildināts: “Uralkali” uzraksts noņemts no motormājas, kā arī no komandas mājaslapas un sociālajiem tīkliem. Ja sadarbība ar ģenerālsponsoru tiek pārtraukta, visticamāk, bez vietas F1 paliks Ņikita Mazepins, tomēr vismaz pagaidām viņam paredzēts piedalīties piektdienas testos.