“Red Bull” padomnieks Helmuts Marko atzinis, ka komandas galvenā problēma, gatavojoties jaunajai F1 pasaules čempionāta sezonai, ir mašīnas svars. Šobrīd tas krietni pārsniedz minimālās prasības.

Tā kā spēkā stājušies pilnīgi jauni tehniskie noteikumi, uz šo gadu minimālais svars mašīnai un pilotam kopā drīkst būt 795 kg. Līdz ar to spēkrati šobrīd sver aptuveni par 200 kg vairāk nekā vēl pirms 20 gadiem.

Vācu izdevums “Auto Motor und Sport” vēsta, ka šobrīd tikai vienai komandai izdevies radīt savu mašīnu tādā svarā, kas atbilst minimālajai noteiktajai prasībai. Tuvu tam esot arī “McLaren”, bet pamatā F1 komandas šobrīd cīnās ar “liekā svara” problēmu.

“Red Bull” komandas jaunais modelis RB18, pēc neoficiālām ziņām, esot smagākais no visiem. Helmuts Marko nenoliedz, ka tā ir šī brīža lielākā problēma.

“Vienīgā problēma, kas mums ir, tā ir mašīnas svars,” paziņojis Marko. “Tomēr šāda problēma ir visām komandām, izņemot vienu. Labi, ka minimālais noteiktais svars ir paaugstināts, bet šajā jomā līdz pirmajām sacīkstēm mums vēl jāpaveic daudz darāmā.”

Zināms, ka “Red Bull” atbalsta ieceri palielināt noteikumos noteikto minimālo svaru, tomēr citas komandas esot pret šādu ieceri. Cik zināms, aizkulisēs “Red Bull” aktīvi aģitē par to, brīdinot, ka pretējā gadījumā komandām nāksies tērēt ievērojamus līdzekļus, lai šo problēmu risinātu.