Sofija Florša atzīst, ka “Formula 1” komandas tikai mētājas ar vārdiem, apgalvojot, ka sievietēm jāsniedz vienlīdz lielas iespējas autosportā. Realitātē viņa redz, ka iespējas daiļā dzimuma pārstāvēm netiek dotas.

21 gadu vecā Florša šogad jau trešo sezonu startēs “Europena Le Mans Series” čempionātā un piedalīsies arī Lemānas 24 stundu sacensībās. Lai gan vairākas F1 komandas ir noslēgušas sadarbības līgumus ar sievietēm, viņa uzskata, ka tas tiek darīts vienīgi tāpēc, lai izrādītos ar atbalstu modernām idejām.

“Komandas tikai izgreznojas ar sieviešu autosportistēm, bet tām netiek dotas nekādas reālas iespējas,” viņa sacīja intervijā laikrakstam “Munich Merkur”. “Tās tiek izmantotas, lai izrādītu modernus, elegantus vadmotīvus, piemēram, sakot, ka tiek atbalstītas sievietes un veicināta vienlīdzība. Patiesībā tās visbiežāk ir lētā aprēķinā balstītas saistības, kurās netiek sniegts nekāds reāls atbalsts, lai sievietes varētu iekļauties sportā un tām tiktu dodas vienlīdzīgas iespējas.”

Pirms pievēršanās izturības sacīkstēm Florša veidoja karjeru junioru formulās. Viņa aizvadījusi divas sezonas “Formulā 3”, kā arī vienu sezonu brauca “Formula Regional” Eiropas čempionātā, bet vērā ņemami panākumi izpalikuši. 2018. gadā viņa arī piedzīvoja šausminošu avāriju Makao “Grand Prix” sacīkstēs.

Neskatoties uz visu, Florša turpina sapņot, ka vienudien startēs “Formulā 1”.

“21 gada vecumā es varu un man vajag turpināt tiekties pēc sava mērķa,” saka Florša. “Ar lielu budžetu man tas izdotos ātri, bet, ja budžets ir neliels, dažreiz vajag iet pa apkārtceļiem. Tomēr es cīnos un stingri ticu, ka tam ir nākotne. Vienā brīdī ieguldījumi atmaksāsies.”