Valteri Botass ir uzsācis jaunu lappusi savā F1 braucēja karjerā, jo šogad vairs nepārstāvēs čempionvienību “Mercedes”, bet gan spēka ziņā krietni vājāko “Alfa Romeo” vienību. Testu braucieni viņam un komandai aizritēja ne bez tehniskām problēmām.

Sakiras trasē Botass visās dienās kopā nobrauca 159 apļus, kamēr viņa komandas biedrs Guanju Žou – 184. Pēdējā testu diena Botasam noslēdzās nedaudz ātrāk nekā plānots, jo mašīna tehniskas ķibeles dēļ trasē apstājās.

Viņš ir pamatoti uztraucies, vai bez problēmām vispār izdotos aizvadīt pilnu sacensību distanci.

“Drošāk jutīšos, ja nākamnedēļ, pēc aprunāšanās ar komandu, dzirdēšu no viņiem, ka visas problēmas ir simtprocentīgi saprastas un esam parūpējušies, lai tās vairs neatkārtotos,” saka somu pilots. “Tas tāpēc, ka šobrīd man lielākais satraukums ir par pilnas sacīkšu distances veikšanu. Testos piedzīvojām vairākas dažāda veida tehniskas problēmas. Mums izdevās tās atrisināt, un es ceru, ka jaunas problēmas neuzradīsies.”

Starp 20 pilotiem Bahreinas testos Botass uzrādīja sesto labāko rezultātu. Vēl pērn šī bija viena no vājākajām komandām, taču šogad cer uz progresu.

“No veiktspējas viedokļa, man ir ir sajūta, ka komanda ir spērusi soli uz priekšu, ja salīdzina ar pagājušā gada mašīnu, un to ir jauki redzēt,” atzīst Botass. “Bahreinā bija daudz labāk nekā Barselonā. Beidzot arī pilnvērtīgi spēju izjust šo mašīnu. Man tiešām sāka iepatikties šis auto, gan braucot ar lielu, gan mazu degvielas daudzumu. Protams, būtu bijis labāk, ja mēs veiktu vairāk apļus, bet esmu gatavs sezonai. Galvenais ir mācīties no kļūdām un problēmām. Vēl būs dažas treniņbraucienu sesijas, kurās varēsim noregulēt līdz galam mašīnas balansējumu.”