Šonedēļ F1 pasaules čempionāta pirmajā posmā Bahreinā sacīkšu direktora pienākumus pildīs Nīlss Vitihs. Viņš arī paguvis pilotiem dot skaidru instrukciju, kas Sakiras trasē skaitīsies trases robežu neievērošana.

Kā ziņots iepriekš, atlaistā Maikla Masi vietā uz šo gadu iecelti divi sacīkšu direktori. Viens no tiem būs Edoardo Freitass, kurš šos pienākumus pildīs daļā no sezonas, bet pārējos posmos strādās Vitihs. Padomnieka loma piešķirta Herbijam Blašam, kurš savulaik bija ilggadējā F1 sacīkšu direktora Čārlija Vaitinga vietnieks, taču pirms pieciem gadiem šo posteni atstāja. Tāpat jau Bahreinas “Grand Prix” būs pieejama virtuālā sacīkšu kontroles istaba, kas sacensību tiesāšanas darbos palīdzēs attālināti.

Iepriekš Vitihs strādājis “Formulā E” un DTM čempionātā, kur pagājušajā gadā bija sacīkšu direktors uz pilnu slodzi. Pirms apstiprināšanas F1 sacīkšu direktora amatā, viņam jau bija plāns šogad strādāt šajā čempionātā kā Maikla Masi vietniekam. Tāpat Vitiha uzdevums būtu bijis kļūt par atbildīgo “Formula 2” un “Formula 3” sacīkstēs, bet tad nāca iespēja pašam kļūt par F1 sacīkšu direktoru.

Masi laikos dažkārt bija neskaidrības ar trases robežām, kuru pārkāpšana nereti tika vērtēta atšķirīgi, atkarībā no konkrētās sesijas. Vēl pērn tepat Sakirā daudzi piloti pārāk plaši mēdza izbraukt ceturto līkumu. Kvalifikācijā par to tika dzēsti  apļu laiku, taču sacīkstēs tas netika uztverts kā pārkāpums. Šķiet, Vitiha vadībā viss būs citādi.

“Trases robežas nosaka baltās līnijas, kas atrunāts sportisko noteikumu punktā 33.3,” skaidri paziņojis Vitihs.

Šajā punktā teikts, ka pilots tiks uzskatīts par izbraukušu no trases, ja būs pārkāptas robežas. Savukārt robežu iezīmē baltā līnija, kamēr līkumu apmales jau atrodas ārpus šīm robežām. Līdz ar to, ja mašīna būs izbraukusi no trases tā, ka neviena tās daļa neatradīsies, kā minimums, uz baltās līnijas, tiks uzskatīts, ka ir pārkāpta trases robeža.