Izcīnot desmito vietu F1 debijas sacīkstēs un nopelnot pirmo punktu, ķīniešu autosportists Guanju Žou cer, ka tādā veidā ir “aizvēris mutes” visiem saviem nelabvēļiem.

Pērn Žou cīnījās par “Formula 2” čempiona titulu, bet palika trešais. Viņam izdevās noslēgt līgumu ar “Alfa Romeo” komandu, šosezon stājoties Antonio Džiovinaci vietā. Nav arī noslēpums, ka Žou līdzi paņēmis dāsnus sponsorus no Ķīnas, taču ne visi uzskata, ka viņš ir pietiekami liels talants, lai startētu F1 sacīkstēs. Pats braucējs domā, ka jau pirmajā posmā ir pierādījis pretējo.

“Manuprāt, tiklīdz es parakstīju līgumu, kaut kāda iemesla dēļ cilvēkiem radās dažāds viedoklis par manu startēšanu F1 čempionātā,” stāsta Žou. “Tomēr pie sevis es domāju, ka esmu paveicis visu vajadzīgo, kas nepieciešams, lai iegūtu vietu F1. Šosezon gribēju iekļūt otrajā kvalifikācijā, lai aiztaisītu viņiem mutes. Tagad esmu ļoti atvieglots, jo no 15. pozīcijas aizcīnījos līdz desmitajai, lai gan reāli tā bija pakāpšanās no 20. vietas uz desmito. Domāju, tā bija labākā atbilde nelabvēļiem. Es pārāk daudz lieku nerunāju. Labāk vienkārši koncentrēšos uz sava darba darīšanu.”

Kvalifikācijā Žou uzrādīja 15. rezultātu, bet pirmajā līkumā pēc starta mašīnai ieslēdzās pretnoslāpšanas funkcija, kā rezultātā viņš atkrita uz leju. Neilgi pirms finiša, kad sacensības atsākās pēc drošības mašīnas iebraukšanas boksos, Žou atradās jau 13. vietā, bet tad apdzina Miku Šūmaheru, kā arī vēl divas pozīcijas ieguva pēc “Red Bull” pilotu izstāšanās.

Pēc izkāpšanas no mašīnas Žou bija acīmredzami emocionāli noskaņots: “Gandarīts par sacensībām, tas nebūs pareizākais apzīmējums manām sajūtām – šīs bija emocionālas sacīkstes. Ļoti koncentrējos uz pozīciju atgūšanu. Izmantoju katru izdevību kādu apdzīt, tiklīdz šāda iespēja radās, nav svarīgi, vai tas bija pirmais vai ceturtais līkums. Domāju, ka pieņēmu pareizos lēmumus. Izsalkums šajā dienā manī bija pamatīgi ieslēdzies. Apzinoties savu sacīkšu tempu, zināju, ka punkti ir sasniedzami. Iegūt pirmo punktu, tā ir fantastiska sajūta.”

Otrs “Alfa Romeo” pilots Valteri Botass izcīnīja sesto vietu. Līdz ar to no rezultātu viedokļa komandai šīs ir kļuvušas par labākajām sacīkstēm kopš 2019. gada posma Brazīlijā.