Pēc tam, kad netālu no Džidas sacīkšu trases vakar notika uzbrukums naftas rūpnīcai, tika atceltas plānotās intervijas ar sportistiem, lai tie nesniegtu komentārus notikušā sakarā. Šonakt arī notika garas diskusijas, kuru laikā tika izlemts turpināt “Formula 1” sacīkšu nedēļas nogali Saūda Arābijā pēc ierastā plāna.

Piektdien pirmā treniņa laikā “Red Bull” pilots Makss Verstapens braukšanas laikā sūdzējās par deguma smaku. Drīz vien kļuva zināms, ka aptuveni 11 kilometru attālumā esošajai “Aramco” naftas pārstrādes rūpnīcai ir trāpījusi raķete, bijis arī dronu uzbrukums. Atbildību par to uzņēmās hutiešu nemiernieku grupējums, kas cīnās pret Saūda Arābijas ietekmi Jemenā.

“Sākumā mums bija pandēmija, pēc tam karš Eiropā, un tagad dažus kilometrus no trases nokrīt raķete,” komentē “Red Bull” konsultants Helmuts Marko. “Vairs nav sajūta, ka viss būtu normāli un jautri.”

Pirms otrā treniņa tika sasaukta ārkārtas sapulce, lai apspriestu situāciju, bet valsts drošības orgāni pārliecināja, ka turpināt sacensību norisi nav bīstami. Otrā treniņsesija sākās ar 15 minūšu novēlošanos, bet vakarā uz turpmākām diskusijām sanāca FIA un F1 čempionāta vadība, kā arī piloti un komandu vadītāji. Sarunas krietni ievilkās un esot beigušās vien uz rīta pusi. Lai gan daži sportisti nav īsti droši, vai turpināt sacīkšu nedēļas nogali Saūda Arābijā būtu pareizs solis, tiek ziņots, ka boikotēt neviens negrasās.

“Viņu mērķis ir infrastruktūra, nevis civiliedzīvotāji un arī ne trase,” pavēstīja FIA prezidents Mohameds ben Sulajems.

Piektdien arī tika atcelta F1 pilotu preses konference, kas bija plānota pēc otrā treniņa. Tā vietā “uzstājās” dažu komandu vadītāji un F1 izpilddirektors Stefano Domenikali, apgalvojot, ka viss ir droši. Tiek ziņots, ka čempionāta vadība centās nodrošināt, lai sportisti pārāk daudz ar medijiem nerunātu par notikušo ārpus trases.

“Domenikali parūpējās, lai Hamiltonam nebūtu iespējas tikt pie mikrofona,” raksta somu izdevums “Iltalehti”. Kā zināms, ka Lūiss Hamiltons ir viens no tiem pilotiem, kurš par jautājumiem attiecībā uz Saūda Arābijā valdošā režīma īstenotajiem cilvēktiesību pārkāpumiem izsakās visskaļāk

Bijušais F1 pilots Ralfs Šūmahers Saūda Arābijā ieradās, lai strādātu par ekspertu “Sky Deutschland” televīzijā, bet pēc notikušā nekavējoties pameta valsti un atgriezās Vācijā.

“Ja tas tiešām ir uzbrukums, tad es nesaprotu, ko mēs vēl šeit darām,” viņš sacīja. “Mums pēc iespējas ātrāk būtu jāsakravā somas un jādodas prom no šīs valsts.”