Ar stundu nebija pietiekami, lai noskaidrotu starta kārtību Džidas trasē. Cīņa par pole position Saūda Arābijā šoreiz nebija dienas galvenais stāsts, jo ļoti smagu avāriju piedzīvoja Miks Šūmahers, tikmēr Luiss Hamiltons izkrita jau pirmajā kārtā. Mazliet neierasti, pirmā starta pozīcija šoreiz tika Serhio Peresam, kamēr Verstapens piekāpās “Ferrari” braucējiem.

Pirmajā kvalifikācijas kārtā “Mercedes” braucēji gāja atšķirīgu ceļu no konkurentiem, izmantojot vidējā sastāva riepas. Hamiltonam bija jūtamas problēmas ar to uzsildīšanu, arī rezultāti liecināja, ka nāksies vien izmantot mīkstāko sastāvu.

Sesiju nācās apturēt, kad avāriju piedzīvoja Nikolā Latifi. “Williams” braucējs nenovaldīja mašīnas aizmuguri trases 13. pagriezienā un ietriecās drošības barjerās. Sarkanie karogi trasē tika izkārti pāris sekundes pirms “Ferrari” braucēji paguva veikt savus ieskaites apļus.

Juki Cunoda nevarēja veikt savu apli, dodoties atpakaļ boksos. “AlphaTauri” komanda ziņoja par degvielas problēmām, atgādinot “Honda” dzinēju problēmas Bahreinā, tomēr sākotnējās pārbaudes liecina, ka problēmas ir atšķirīgas. Līdz ar to Latifi un Cunoda rīt startēs no pēdējās rindas.

Taču lielākie pārsteigumi vēl tikai bija priekšā. “Mercedes” jaunpienācējs Džordžs Rasels droši iekļuva Q2 ar ceturto ātrāko apli, kamēr Hamiltons, braucot bez acīm redzamām kļūdām, nespēja atrast vajadzīgo tempu un palika tikai 16. vietā, pārspējot vēl vienīgi Aleksu Albonu un Niko Hulkenbergu. Šī ir pirmā reize kopš 2017. gada Brazīlijas GP, kad Hamiltonam nav atradusies vieta otrajā kvalifikācijas kārtā.

Otrā kārta sākās par labu “Ferrari” komandai. Ar lietotām riepām viņi spēja turēt “Red Bull” braucēju tempu, kuri izmantoja jaunus komplektus. Tikmēr Estebana Okona apli izbojāja Daniels Rikjardo, neapzinīgi bloķējot “Alpine” braucēju, par ko tika izsaukts pie tiesnešiem.

Piecas minūtes pirms sesijas beigām trasē otro reizi tika izkārti sarkanie karogi. Šoreiz par tiem atbildīgs bija “Haas” braucējs Miks Šūmahers, piedzīvojot smagu avāriju, kā rezultātā mašīnai nolūza abi labās puses riteņi. Miks ilgāku laiku palika mašīnā līdz nonākšanai mediķu aprūpē un trasi pameta ātrās palīdzības mašīnā, tomēr samaņu nezaudēja. Drošības joslu trūkums neļāva mašīnai zaudēt ātrumu, līdz ar to trieciens betona sienā tika piedzīvots ļoti lielā ātrumā.

 

Sesijai atsākoties, lēnākie braucēji spēja uzlabot savus rezultātus, atstumjot Šūmaheru no devītās uz 14. pozīciju. Vienīgi Lensam Strolam neizdevās apsteigt vācieti, kurš nedēļas sākuma atzīmēja savu 23. dzimšanas dienu. Labāko desmitniekā neizdevās iekļūt arī abiem “McLaren” braucējiem un Guanju Žou. Līdz ar to Džordžs Rasels kļuva par vienīgo Q3 pārstāvi ar “Mercedes” dzinēju, kamēr Hamiltons, “McLaren”, “Aston Martin” un “Williams” pārstāvji samierinājās ar otro desmitnieku.

Pēdējā mēģinājumā Saincs nespēja uzlabot savu apli, kamēr lielisks sniegums Leklēra izpildījumā ļāva uz mirkli pārņemt provizorisko pole position. Pirmā vieta šoreiz gan tika Serhio Peresam, kurš veica lielisku otro sektoru un par 0,025 sekundēm nodrošināja sev karjeras pirmo uzvaru kvalifikācijā. Makss Verstapens savā mēģinājumā spēja tikt vien līz ceturtajai vietai.

Tālāk aizmugurē palika Estebans Okons, Džordžs Rasels, Fernando Alonso, Valteri Botass, Pjērs Gazlī un Kevins Magnusens. Abi francūži Okons un Gazlī par mata tiesu izvairījās no izslīdēšanas tai pašā līkumā, kur kvalifikācija noslēdzās Šūmaheram.

Saūda Arābijas Grand Prix uzvarētājs svētdien Džidas trasē tiks noskaidrots pl. 20:00 pēc Latvijas laika.

Saūda Arābijas GP kvalifikācijas rezultāti