“Haas” komanda oficiāli apstiprinājusi, ka viņu pamatsastāva braucējs Miks Šūmahers nepiedalīsies svētdien gaidāmajā Saūda Arābijas GP izcīņā pēc kvalifikācijā piedzīvotās smagās avārijas.

Miks Šūmahers sestdien notikušajā Saūda Arābijas GP kvalifikācijā atkārtoja nedēļu iepriekš Bahreinā sasniegto, iekļūstot 15 ātrāko braucēju pulkā. Diemžēl pacīnīties par iekļūšanu labāko desmitniekā liedza šaušalīga avārija. “Haas” braucējs uzbrauca uz apmales Džidas trases 12. pagriezienā, kā rezultātā zaudēja kontroli pār savu automašīnu un sagriezās pirms ietriekšanās drošības apmalē lielā ātrumā.

Uzreiz pēc negadījuma sesija tika apturēta, bet Šūmahers nonāca mediķu uzraudzībā. “Haas” komandas vadītājs Ginters Šteiners vēlāk sarunā ar medijiem apstiprināja, ka Šūmahers negadījumā palika pie samaņas, acīmredzamas traumas neguva un sazvanījās ar savu māti.

Tā kā šādi triecieni mēdz nodarī kaitējumu veselībai, braucējs ar helikoptera palīdzību tika transportēts uz tuvējo slimnīcu, lai veiktu padziļinātas pārbaudes.

“Haas” komanda izplatīja paziņojumu, ka Miks Šūmahers nestartēs Saūda Arābijas GP, līdz ar to komanda sacīkstēs piedalīsies tikai ar vienu mašīnu. Sīkākas detaļas par Šūmahera veselības stāvokli šobrīd nav publicētas.

Miks Šūmahers ir jau otrais braucējs, kurš trieciena rezultātā izlaidīs Džidas trasē gaidāmās sacensības. Formula 2 čempionāta posms šonedēļ iet secen smadzeņu satricinājumu guvušajam debitantam Čemam Bolukbasi, kura avārija bija ļoti līdzīga Šūmahera piedzīvotajai.

Mika tēvocis Ralfs Šūmahers nebija klāt notikuma brīdī, jo terorisma draudu dēļ viņš pameta Saūda Arābiju dienu iepriekš.