Džordžs Rasels atzinis, ka sacensībās Austrālijā, kas notiks šonedēļ, “Mercedes” komanda nebūs kļuvusi ātrāka. Sportists atzīst, ka šobrīd galvenais ir savākt tos punktus, kas pieejami, un nešaubās par iespējām jau šosezon snieguma ziņā pārspēt “Ferrari” un “Red Bull” vienības.

“Mercedes” ir trešā ātrākā komanda

Gan Bahreinā, gan Saūda Arābijā “Mercedes” pierādīja, ka visai pārliecinoši uzskatāma par trešo ātrāko komandu, ko apstiprina arī tās šī gada jaunpienācējs Džordžs Rasels. Britu pilots atzīst, ka nav iemeslu, kāpēc Melburnas trasē kaut kas varētu būt citādi.

“Godīgi sakot, es domāju, ka mūsu sniegums Austrālijā būs līdzīgs,” bez ilūzijām saka Rasels. “Neredzu nevienu iemeslu, kas liecinātu, ka esam spēruši kādu soli uz priekšu. Šajā brīdī pavisam noteikti esam trešā ātrākā komanda, un ceturtajai komandai esam tuvāk nekā otrajai. Tuvāko sacīkšu laikā mūsu sniegums būs tajā pašā līmenī.”

Mērķis – savākt tos punktus, kas pieejami

Šobrīd “Mercedes” komanda sacīkstēs startē ar mērķi vismaz nepazaudēt punktus, ko tā spējīga izcīnīt, bet uz kaut ko vairāk īpaši necer. Tomēr rūpnīcā norit intensīvs darbs pie problēmu risināšanas. Tāpēc arī Rasels ir pārliecināts, ka jau šogad veikuma ziņā “Mercedes” varētu nokļūt priekšā “Ferrari” un “Red Bull” komandām.

“Šobrīd mums jācenšas vismaz nezaudēt vēl vairāk, jāsavāc viss iespējamais, kad rodas iespējas un nedrīkst nevajadzīgi zaudēt punktus,” atzīst Rasels. “Lai tā būtu piektā un sestā vai kāda augstāka vieta. Pēc tam, kad, cerams, mašīna kļūs ātrāka, iesaistīsimies cīņā ar līderiem. Sezona ir ļoti gara. Mums visiem ir pārliecība, ka, ja visu izdarām pareizi, kāpēc gan, lai mēs nespētu abām vadošajām komandām pietuvoties un varbūt pat nokļūtu tām priekšā?”

Konkurenti nesnauž

Lai gan Rasels izklausās ļoti optimistisks, pilots nav gluži naivs: “Mēs saprotam, ka arī “Ferrari” un “Red Bull” turpina uzlabot savas mašīnas. Līdz ar to, mēs varam atgūt 0.6 sekundes, bet nav iemesla, kāpēc viņi šajā laikā nevar attālināties par šīm 0.6 sekundēm. “Formulā 1” lietas mēdz mainīties ļoti ātri. Mums paveicies, ka sezonas sākumā kalendārs nav pārāk blīvs. Pēc pāris mēnešiem būs aizvadītas tikai sešas vai septiņas no 23 sacīkstēm. Pat tad, ja izdodas kļūt ievērojami ātrākam pēc vasaras pārtraukuma, kā tas pagājušajā gadā bija ar Luisu Hamiltonu, vēl ir cerība uzvarēt.”

“Ferrari” komanda ar 78 punktiem šobrīd atrāvusies no sekotājiem Konstruktoru kausā. Otrajā vietā esošajai “Mercedes” ir viena punkta pārsvars pār “Red Bull” vienību, kurai izvērtās neveiksmīgs pirmais posms, izstājoties abiem tās pilotiem.

F1 kopvērtējums