Foto: Williams Racing

Ceļš uz F1

F1 debiju jau 21 gada vecumā piedzīvo retais, tomēr Džordža Rasela CV jau šobrīd izskatās iespaidīgi. Uzvarēt F2 (agrāk GP2) čempionātā debijas sezonā pats par sevi ir satriecošs sasniegums, tomēr paveikt to gadu pēc uzvaras GP3 čempionātā līdz šim vēl izdevies vienīgi Šarlam Leklerkam.

Pēc ļoti spožas karjeras kartingos un ‘gaisa apostīšanas’ Eurocup Formula Renault 2.0 Series, Rasels jau debijas sezonā kļuva par britu F4 čempionu, titulu četru braucēju cīniņā nodrošinot pēdējā posmā. Balvā nāca iespēja aizvadīt testus ar GP3 mašīnu, tomēr F1 apskatnieki jau tobrīd meta aci jaunā brita virzienā. Trofeju kolekciju papildināja “McLaren” britu sacīkšu braucēju kluba balva, kas sevī ietver 100 tūkstošus GBP, kā arī testus ar “McLaren” F1 modeli, kļūstot par jaunāko šīs balvas ieguvēju.

“F1LV

Tā vietā, lai ieslīgtu pašapmierinātībā, Rasels strādāja vēl cītīgāk un Eiropas F3 čempionātā debitēja ar uzvaru jau 1. posmā. Tiesa gan, tā bija viņa vienīgā uzvara sezonas gaitā, tomēr debitantu ieskaitē piekāpties nācās vienīgi Šarlam Leklerkam. Nākamais gads čempionātā pagāja bagātās Strolu ģimenes un viņu “Prema” komandā ienestās naudas zīmē, tomēr Rasels bija ‘labākais no pārējiem’.

Testi ar “ART Grand Prix” vienību izrādījās pareizais solis un pāreja uz GP3 dominējošo vienību rezultējās komandas biedru sakaušanā un titula izcīnīšanā jau pirmajā sezonā. Vēl pirms savu spēju pierādīšanas GP3 (tagad F3) Rasels pievienojās “Mercedes” jauno braucēju programmai un gada izskaņā tika pie iespējas piedalīties pat piektdienas treniņu sesijās Brazīlijā un Abū Dabī ar “Force India” mašīnu.

“Mercedes” ļāva Raselam kļūt par komandas testpilotu, bet “ART” sniedza iespēju pierādīt prasmes F2 čempionātā. Bahreinas posms neizdevās kā cerēts, Baku ļaunu triku nospēlēja viens no konkurentiem, radot haosu pēc drošības mašīnas došanās malā, Monako sabruka viss – kļūdījās pats Rasels, neizturēja arī mašīna, tomēr turpinājums bija vairāk kā salds – pjedestāli visos posmos, izņemot Hungaroringu, nereti pat augstākais pakāpiens ļāva pārņemt sezonas līdera grožus no Lando Norisa un liegt tautietim pat matemātiskas izredzes uz titulu vēl pirms pēdējā posma.

Pēc tik iespaidīgas karjeras junioru līmenī līgums ar “Williams” ir likumsakarība un, iespējams, tikai solis pirms nonākšanas “Mercedes” rūpnīcas komandā. Raselu gaida smaga sezona, tomēr F1 gaida jauna britu invāzija.

Foto: Williams Racing