Lenss Strols ir atzīts par vainīgu sadursmes izraisīšanā ar Nikolā Latifi šodien notikušajā Austrālijas F1 posma kvalifikācijā, par ko viņam piešķirts sods. Alekss Albons tikmēr ticis diskvalificēts.

Kā ziņots iepriekš, pirmajā kvalifikācijas kārtā notika iespaidīga sadursme starp “Aston Martin” un “Williams” komandu braucējiem. Strols nesteidzās paātrināties, kad Latifi bija palaidis viņu garām, tāpēc sāncensis nolēma pozīciju atgūt. Strols uz to nenoreaģēja, neatstājot Latifi pietiekoši daudz vietas. Viņam pašam mašīna cieta mazāk, tika aizlauzts priekšējais labās puses ritenis, kamēr Latifi pamatīgi avarēja, ietriecoties sienā.

Lai gan uzreiz pēc notikušā kanādieši vainoja viens otru, vēlāk viņiem bija jādodas skaidroties pie tiesnešiem. Abi tika uzklausīti, bet soģi atzina, ka Strols šajā situācijā bijis pārāk neuzmanīgs un tika atzīsts par vainīgu sadursmes izraisīšanā. Viņam piešķirts trīs starta vietu sods, kā arī divi soda punkti, kuru kopējais daudzums F1 superlicencē tagad sastāda septiņus 12 mēnešu periodā.

Kas attiecas uz starta vietu sodu, tas nekādu ļaunumu Strolam nenodara, jo viņš rezultātos palika pēdējais. Jāstartē būs no 19. vietas, jo no kvalifikācijas rezultātiem tika izslēgts “Williams” pārstāvis Alekss Albons.

Pēc netikšanas tālāk par pirmo kvalifikācijas kārtu, komanda instruēja Albonu apstāties trases malā un tika ziņots, ka tas darīts, lai saudzētu motoru. Mašīna tika nogādāta boksu celiņā, bet tiesneši secināja, ka bākā nav noteikumos noteiktais 1 litrs degvielas, ko paņemt analīzēm. Līdz ar to tika pieņemts lēmums 16. vietā palikušo Albonu diskvalificēt. Komanda pēc tam formāli lūdza atļauju startēt sacīkstēs, bet sportistam līdz ar to nāksies samierināties ar pēdējo starta pozīciju.