Ar “Ferrari” pilota Šarla Leklēra uzvaru Melburnā noslēdzies Formula 1 sezonas trešais posms Austrālijas Grand Prix izcīņa. Atlikušājās pjedestāla pozīcijās finišēja Serhio Peress un Džordžs Rasels, kamēr Makss Verstapens izstājās ar dzinēja problēmām.

Sacīkstes startā Leklēram izdevās nosargāt savu pole position, iekārtojoties priekšā savam galvenajam konkurentam Verstapenam, savukārt Peress atkāpās aiz “Mercedes” braucēja Hamiltona. Vēl neveiksmīgāks starts otram “Ferrari” braucējam Karlosam Saincam, kurš startēja devītais. Spānis bija atkritis līdz 13. pozīcijai, bet 10. līkumā pieļāva kļūdu, sagriežoties un paliekot trases grants drošības joslā. Trasē devās drošības mašīna.

Pēc drošības mašīnas Leklērs droši noturēja līderpozīciju, bet Peresam drīz izdevās apsteigt Hamiltonu cīņā par trešo pozīciju. 19. apļa beigās kā pirmais no līderiem boksu apmeklējumā devās Verstapens, bet apli vēlāk arī Peress devās pēc cietā sastāva riepām. Leklērs un Hamiltons pēc svaigām riepām devās 22. aplī, bet jau nākamajā aplī trasē saslīdēja un vēl vienu drošības mašīnas periodu izraisīja Sebastians Fetels. To ļoti veiksmīgi izmantoja Rasels, ieekonomējot laiku uz savu pitstopu un paceļoties uz trešo vietu.

Pēc restarta kādu laiku pirmais trijnieks palika nemainīgs, bet ceturtajā vietā kādu laiku brauca Fernando Alonso, kurš, braucot ar cietajām riepām, vēl nebija veicis boksu apmeklējumu. Turpmākajos apļos gan Peresam, gan Hamiltonam izdevās tikt garām Alonso, atbīdot viņu uz sesto pozīciju. Pāris apļus vēlāk Peresam izdevās apsteigt arī Raselu, atgūstot vietu pirmajā trijniekā, kamēr Leklērs turpināja iekrāt stabilu pārsvaru pār Verstapenu.

39. apļa sākumā trases malā nobrauca esošais čempions Verstapens, kura “Red Bull” dzinējam radās tehniskas problēmas. Tas uz otro vietu pacelties ļāva Peresam, savukārt Rasels nu ierindojās trešajā pozīcijā. Trasē tika iedarbināts virtuālās drošības mašīnas periods, un tās laikā boksos devās tie braucēji, kas vēl nebija paspējuši nomainīt riepas – Alonso atkrita uz peletona lejas daļu, bet Magnusens pat līdz pēdējai vietai.

Atlikušajos apļos līdz sacīkstes finišām starp līderiem daudz izmaiņu nenotika – Leklērs izcīnīja pārliecinošu uzvaru, par 20 sekundēm apsteidzot Peresu, bet pirmo pjedestālu “Mercedes” kombinezonā ieguva Rasels. Ceturtais finišēja Hamiltons, bet veiksmīgu posmu aizvadīja “McLaren” vienība, kuras braucēji Lando Noriss un Daniels Rikardo ieguva attiecīgi piekto un sesto pozīciju.

Nākamais čempionāta posms pēc divām nedēļām norisināsies Imolas trasē Itālijā.

Austrālijas Grand Prix – sacīkste: