“Haas” vienība ir noraidījusi Krievijas uzņēmuma “Uralkali” prasību atmaksāt 12 miljonus eiro, ko tas bija pārskaitījis komandai pirms tika lauzts sponsorēšanas līgums. Tāpat 8 miljonus eiro krievi pieprasījuši kā kompensāciju par neiegūto peļņu.

Īsi pirms jaunās sezonas sākuma, kad Krievijas karaspēks iebruka Ukrainā, “Haas” izlēma neturpināt sadarbību ar “Uralkali”, ņemot vērā tās īpašnieka Dmitrija Mazepina ciešos sakarus ar Vladimiru Putinu. Tāpat pilota vietu zaudēja uzņēmuma vadītāja dēls Ņikita Mazepins, kuru nomainījis dāņu autosportists Kevins Magnusens.

Uzreiz pēc sadarbības šķiršanas “Uralkali” paziņoja, ka varētu vērsties tiesā, lai atgūtu naudu, kas jau bijusi pārskaitīta par šo sezonu. Uzņēmums apgalvo, ka pārskaitījis lielāko daļu no naudas, ko par 2022. gadu paredz abu pušu noslēgtais līgums.

Oficiālajā paziņojumā piebilsts: “Līdz ar to “Haas” šajā sezonā nav izpildījusi saistības pret “Uralkali”. Pieprasām tūlītēju saņemtās summas atmaksu.”

Neskatoties uz “Uralkali” prasību par kopumā aptuveni 20 miljoniem eiro, ieskaitot kompensāciju, kļuvis zināms, ka “Haas” vadība to ir noraidījusi. Kā pamatojums tiek minēts līguma punkts, kurā “Uralkali” apņemas nebojāt komandas tēlu, kas, saistībā ar notikumiem Ukrainā, ir noticis. Tiek arī uzsvērts, ka Mazepinu ģimenei ir saiknes ar Kremli un viņi pakļauti Eiropas Savienības sankcijām.

Šī brīža situācija liecina, ka abu pušu strīds noteikti tiks risināts tiesas ceļā.