Neraugoties uz ilgāku aizkavēšanos, “Mercedes” F1 komandas vadītājs Toto Volfs apstiprināja, ka joprojām ir spēkā vienošanās, kas paredz, ka Romēns Grožāns piedalīsies testos ar sudraboti krāsoto formulu.

Romēna Grožāna F1 karjera noslēdzās priekšlaicīgi pēc 2020. gada Bahreinas Grand Prix smagajā avārijā gūtajiem apdegumiem. Lai gan sezonas izskaņā viņš bija nolēmis tālākos karjeras ceļus meklēt citos čempionātos, Šveicē dzimušais sportists vēlējās vēl kādu reizi braukt ar F1 mašīnu. Aizsūtījis savu pieteikumu visām komandām, Grožāns saņēma tikai vienu pozitīvu atbildi, kas nāca no “Mercedes” komandas.

Sākotnējais plāns paredzēja, ka Grožāns piedalīsies 2021. gada Francijas GP treniņbraucienos, tomēr pandēmijas izraisītie ceļošanas ierobežojumi liedza šo izdevību.

Testi notiks, par to nav šaubu. Esam uz to parakstījušies. Raugāmies, ko varam mēs un ko var viņš, taču testi notiks. Ja dodu solījumu, tad to turu,” apliecināja “Mercedes” komandas vadītājs Toto Volfs.

Arī Grožāns ir apņēmības pilns beidzot izbraukt ar “Mercedes” formulu trasē. “Pērn pāris lietas sarežģīja situāciju. Šogad mēs to nevaram paveikt Francijas Grand Prix, jo tajā nedēļas nogalē man ir sacensības Aiovā. “Mercedes” vēlas to paveikt, tāpat kā es, taču mans kakls drošvien atmirs, jo esmu zaudējis daļu muskuļu. Varat pavaicāt Pato [O’Vārdam] kādas bija sajūtas.

Šobrīd Grožāns startē IndyCar čempionātā Amerikā, sacenšoties ar Patrisio O’Vārdu, kurš testējis “McLaren” formulu jauno braucēju testos. Pēdējās sacīkstēs Longbīčā Romēns izcīnīja otro vietu.