Kristians Horners noliedzis izskanējušo informāciju, ka “Red Bull” komanda uz šonedēļ gaidāmo F1 čempionāta posmu Imolā gatavo lielus uzlabojumus savām sacīkšu mašīnām.

“Red Bull” vienība šīs sezonas pirmajos trīs posmos izrādījusi spēcīgu pretestību “Ferrari” nometnei, taču zaudējusi daudz punktus tehnisku problēmu dēļ. Konstruktoru kausā “Ferrari” pašlaik ir jau 104 punkti, kamēr “Red Bull” piloti savākuši vien 55 un ieņem tikai trešo vietu, zaudējot arī “Mercedes”.

“Ferrari” vadītājs Matija Binoto nesen paziņoja, ka F1-75 modelis uz Emīlijas-Romanjas GP izcīņu netiks būtiski uzlabots, bet tagad ar līdzīgiem izteikumiem nācis klajā Horners. Arī viņš uzskata, ka sprinta sacīkšu formāta dēļ nebūs pietiekami daudz laika, lai treniņbraucienos daudzus uzlabojumus paspētu izmēģināt.

“Es neteiktu, ka mums būs lieli uzlabojumi, drīzāk tā būs daļa no mašīnas evolūcijas,” sacīja “Red Bull” komandas vadītājs. “Turklāt, tā kā notiks sprinta sacīkstes, būs maz laika, lai izmēģinātu šīs lietas. Pirms kvalifikācijas notiks tikai viens treniņš, tāpēc jābūt ļoti drošiem par to, kādus jauninājumus ieviešam.”

Šonedēļ gaidāmais F1 posms būs viens no tikai trim šosezon plānotajiem, kurā notiks sprinta sacensības. Līdz ar to piektdien norisināsies tikai viens stundu garš treniņš, kam sekos kvalifikācija. Sprinta sacīkstēs tiks startēts kvalifikācijā izcīnīto vietu secībā un noteikts galīgais starta pozīciju izkārtojums “Grand Prix” sacensībām.

Melburnā Makss Verstapens un Serhio Peress saskārās ar mašīnas balansējuma problēmām. To novēršana esot daļa no plānotās evolūcijas.

“Ar laiku vairāk saprotam riepas un to, kāda ir mašīnas veiktspēja,” skaidro Horners. “Pirmo trīs posmu laikā labi esam sapratuši attīstības virzienu, kurā turpmāk jāiet.”