“Ferrari” komanda pieņēmusi lēmumu pārcelt savas sacīkšu mašīnas uzlabojumu ieviešanu, ņemot vērā, ka nākamajā F1 posmā Imolā būs jāaizvada sprinta sacensības.

Tā kā pirmie trīs posmi notika ārpus Eiropas un šobrīd pasaulē ir zināmas grūtības loģistikas sfērā, neviena no vadošajām komandām vēl nav veikusi būtiskus uzlabojumus savām jaunajām mašīnām. Emīlijas-Romanjas “Grand Prix” būtu īstās sacīkstes, uz kurām veikt spēkratu uzlabošanu, un tieši tā sākotnēji bija plānojusi darīt “Ferrari” vienība. Taču, ņemot vērā, ka tā būs pirmā F1 nedēļas nogale šajā gadā, kad tiks izmantots sprinta sacensību formāts, plānus izlemts mainīt.

Uzlabojumus nebūtu laika pārbaudīt

Imolas trasē pirms kvalifikācijas būs iespēja aizvadīt tikai vienu stundu garu treniņu, kas ir par maz, lai izmēģinātu būtiskus uzlabojumus un reizē arī iespējami labāk noregulētu mašīnu nedēļas nogales atlikušajai daļai. Matija Binoto apstiprinājis, ka uzlabojumi gaidāmi pēc tam sekojošajās sacīkstēs, bet pašlaik komandas inženieri cītīgi strādā pie tā, lai atrisinātu “delfinēšanas” problēmu, kas Šarlu Leklēru un Karlosu Sainsu piemeklēja aizvadītās nedēļas nogalē Melburnā.

“Domāju, ka tas būtu grūts uzdevums, ieviest un izmēģināt šos uzlabojumus piektdienas treniņā, jo tobrīd ir jāvelta visa uzmanība uz gatavošanos kvalifikācijai, kas notiks tās pašas dienas pēcpusdienā,” skaidro “Ferrari” komandas vadītājs. “Kas attiecas uz mums, tad lielu uzlabojumu Imolā nebūs, jo uzskatām, ka tā nav īstā vieta. Tā vietā mēs centīsimies mazināt tās problēmas, kas bijušas līdz šim. Es runāju par “delfinēšanu” un “kratīšanos”, kas ietekmēja mūsu sniegumu pagājušajā nedēļā. Tagad mēģinām strādāt pie šīs vienas lietas. Kas attiecas uz būtiskajiem uzlabojumiem, tie būs vēlāk.”

Binoto pārsteigts par “Ferrari” sniegumu

Pēc pirmajiem trim posmiem Šarls Leklērs ir pārliecinošs līderis kopvērtējumā, bet “Ferrari” ieņem pirmo vietu Konstruktoru kausā. Binoto atzīst, ka tik labu sniegumu no savas komandas nebija gaidījis.

“Pavisam noteikti esmu pārsteigts,” saka Binoto. “Cerēju uz konkurētspējīgu mašīnu sezonas sākumam, bet tik labu sākumu negaidīju. Tomēr es aizvien domāju, ka atšķirība starp mums un citām komandām nav nemaz tik liela. Iepriekšējie posmi to pierādīja un nākamajās sacīkstēs, bez šaubām, gaida aizraujošas cīņas.”