Makss Verstapens iepriekšējā F1 posmā Austrālijā izstājās dēļ problēmām degvielas sistēmā, ko, iespējams, izraisīja mašīnas “delfinēšana”, paziņojis “Red Bull” vienības konsultants Helmuts Marko. “Honda” solījusi, ka uz nākamo posmu šāda problēma neatkārtosies.

Makss Verstapens pirmajos trīs posmos piedzīvojis divas sāpīgas izstāšanās no otrās pozīcijas. Bahreinā tas notika vakuuma dēļ, kas izveidojās degvielas sistēmā, tāpat arī Austrālijā problēmas bijušas saistītas ar degvielas sistēmu, lai arī atšķīrās. “Honda” ražotais jaudas agregāts, kas šogad tiek apzīmēts kā “Red Bull Powertrains”, tika nosūtīts uz Japānu, lai rūpnīcā tam tiktu veikta padziļināta izpēte.

“Izturības problēmu dēļ mēs daudz atpaliekam no Šarla Leklēra, taču ātri spējam reaģēt uz lietām,” intervijā “RacingNews365.com” sacīja Helmuts Marko. “Tās problēmas, kas mūs piemeklēja Bahreinā, bija atšķirīgas no problēmām Austrālijā, kā arī savādākas nekā tās problēmas, ko piedzīvojām testos. Tomēr, atsaucoties uz “Honda”, mēs varam rēķināties, ka pirms gaidāmajām sacīkstēm šīs problēmas ir atrisinātas.”

Jau pirmssezonas testos “Red Bull” lielā mērā izdevās novērst mašīnas kratīšanos pie liela ātruma, taču “delfinēšana” nav pazudusi pavisam. Melburnā tā bija jūtama un, iespējams, spēkrata sišanās pret asfaltu bija iemesls, kāpēc Verstapens izstājās.

“Problēma nebija pašā dzinējā, bet degvielas caurulē,” skaidro Marko. “Zem augstā spiediena tā pārsprāga. Un mēs domājam, ka to izraisīja “delfinēšana”. Mēs to veiksmīgi kontrolējam, bet nelielā apjomā tā joprojām ir. Uzskatām, ka tas ir galvenais iemesls, kāpēc degvielas caurule plīsa.”

Vācu izdevums “Auto Motor und Sport” tikmēr raksta, ka “delfinēšanas” problēmu komandai testos izdevās novērst netīšām. Adriana Ņūvija uzlabojumi netika radīti tieši ar šādu mērķi, taču nostrādājuši, turklāt tādā veidā no apļa laika izdevies “nomest” uzreiz 0.7 sekundes.

Šonedēļ Imolā “Red Bull” mašīna būs apgādāta ar nelieliem uzlabojumiem, padarot to arī mazliet vieglāku. Marko apstiprinājis, ka šobrīd RB18 modelis sver 813 km, kas ir par 15 kg vairāk nekā noteiktais minimālais svars un par 10 kg vairāk nekā “Ferrari” bolīds.