Nākamajā F1 čempionāta sezonā divos posmos tiks veiktas izmaiņas kvalifikācijas noteikumos, kas attieksies uz katrā kvalifikācijas kārtā izmantojamajām riepām.

Starptautiskajai Automobiļu federācijai (FIA) ir iecere nākotnē samazināt sacīkšu nedēļas nogalē atļauto riepu skaitu no 13 uz 11 komplektiem uz katru pilotu. F1 komisijas sēdē nesen tika panākta vienošanās, ka tas tiks izmēģināts jau divos posmos 2023. gada sezonā.

Līdz ar to šajos divos posmos, kas pagaidām gan vēl nav paziņoti, būs izmaiņas arī kvalifikācijā. Šobrīd katrs pilots var brīvi izvēlēties, ar kādām riepām katrā no kvalifikācijas kārtām startēt, bet šajos divos posmos būs stingri noteikts, kāda sastāva riepas jāizmanto. Q1 būs jābrauc ar cietā sastāva riepām, Q2 būs jālieto vidējā sastāva riepas, bet mīkstā gumija būs atļauta uz Q3. Ja kāda no sesijām notiks slapjā trasē, riepu izvēle kļūs brīva.

Izņemot tās nedēļas nogales, kad notiek sprinta sacensības, šobrīd katrā posmā pilotiem pieejami astoņi mīksto, trīs vidējo un divi cieto riepu komplekti (ieskaitot papildus mīksto riepu komplektu tiem, kas piedalās Q3). Eksperimentālajos divos posmos būs četri mīksto, četri vidējo un trīs cieto riepu komplekti. Tas darīts ar iemeslu, lai piloti dažādotu izmantoto riepu klāstu un pēc posma būtu pēc iespējas mazāk atlikumu.

FIA arī paziņojusi, ka divās F1 posmu nedēļas nogalēs šajā gadā tiks rīkoti 2023. gada “Pirelli” riepu testi.