Formula 1 un video straumēšanas platforma “Netflix” šodien izplatītajā paziņojumā apstiprināja, ka pretrunīgi vērtētajam dokumentālajam seriālam “Drive to Survive” tiks uzņemta arī piektā un sestā sezona, atspoguļojot 2022. un 2023. gada F1 čempionāta sezonas.

“Drive to Survive” pirmā sezona uz ekrāniem nonāca 2019. gadā un uzreiz iemantoja plašu atzinību no jau esošajiem Formula 1 līdzjutējiem, kā arī radīja jaunu popularitātes vilni, piesaistot daudz jaunus skatītājus, it īpaši ASV.

Laikam ejot, seriāls arvien biežāk tika kritizēts par mākslīgi radītām intrigām, nekorekti atspoguļojot patiesās braucēju savstarpējās attiecības. Neraugoties uz to, nedēļas skatītāko seriālu Top 10 “Drive to Survive” ceturtā sezona šogad iekļuva 56 dažādās valstīs.

Seriāla producents Džeimss Gejs-Rīss ir pazīstams autosporta aprindās, pateicoties darbam pie 2010. gada filmas Senna, kas veltīta trīskārtējā F1 čempiona Airtona Sennas dzīvesstāstam.

Filmēšanas darbi pie seriāla piektās sezonas jau rit pilnā sparā. Iepriekšējas sezonas čempions Makss Verstapens nolēma nesniegt intervijas “Netflix”, par iemeslu minot dramatizētu un nekorektu viņa tēla atainojumu iepriekšējos gados.

“Drive to Survive” pieturēsies pie līdzšinējā principa, seriāla sezonu veltot vienam gadam Formula 1 čempionātā. Tradicionāli jauna sezona “Netflix” platformā skatītājus sasniedz pavasarī. Šogad ceturtā sezona dienasgaismu ieraudzīja 11. martā, kamēr Bahreinā risinājās pirmssezonas testi.

Seriāla spēja piesaistīt jaunus skatītājus likušas sarosīties arī citiem čempionātiem, radot līdzīga stila dokumentālos seriālus, piemēram, MotoGP Unlimited.