Pēc piedzīvotās avārijas Maiami trasē, Lando Noriss pie sadursmes sākotnēji vainoja Pjēru Gazlī, bet vēlāk atzina, ka notikušajā ir vainīgi viņi abi un devās atvainoties konkurentam. Gazlī tikmēr savu vainu nesaskata un nedomā, ka arī viņam par kaut ko būtu jāatvainojas.

Abu braucēju sadursme notika 41. apļa septītajā līkumā. Pjēra Gazlī spēkratam pirms tam bija uztriecies Fernando Alonso, un viņš ar salauztu mašīnu mēroja ceļu uz boksiem. Līkumā sportists izbrauca ārpus trases, bet tad atkal atgriezās tajā, un mirkli vēlāk viņa “AlphaTauri” taranēja pilnā ātrumā braucošā Lando Norisa “McLaren” formula.

Noriss neizprot Gazlī manevrus

“Viņa mašīna, protams, bija bojāta, bet viņš par daudz virzījās pa kreisi, lai gan tajā vietā trase iet pa labi, un viņš nepietiekoši grieza stūri tajā virzienā,” pēc izstāšanās neapmierināts bija Noriss. “Ja viņš plānoja doties uz boksiem, vismaz es dzirdēju, ka kāds kaut ko tādu teica, tad viņam vajadzēja daudz vairāk censties netraucēt man. Ja viņam bija problēmas ar mašīnas vadāmību, tad tāda ir dzīve, man vienkārši nepaveicās. Bet, ja ar vadāmību nebija tik slikti, viņam nevajadzēja pārvietoties pa trasi tādā veidā, kā viņš to darīja. Bija sajūta, ka viņš skatās labās puses spogulī, bet neskatās pa kreisi, kur biju es. Nezinu, negribu viņu vainot.”

Vēlāk, kad emocijas bija nedaudz norimušas, Noriss piebilda: “Domāju, ka mūsu sadursme bija sacīkšu negadījums. Varbūt es pats varēju atstāt viņam vairāk vietas, taču arī viņam vajadzēja tā darīt. Mēs vienkārši sadūrāmies. Labi, ka nezaudējām pārāk daudz, varbūt punktu vai divus, lai gan arī tos vienmēr ir jauki dabūt.”

Gazlī savu vainu nesaskata

Gazlī negadījumu skaidroja šādi: “Savā pēdējā aplī, kad braucu uz boksiem, lēni izbraucu septīto līkumu, un visas mašīnas brauca man garām. Centos griezt pa labi, lai atstātu ietu, un tad brauca Noriss un aizķēra manu priekšējo kreiso riteni.”

Gazlī arī apgalvo, ka “McLaren” pilots vēlāk atnācis aprunāties un atvainojies.

“Mēs runājām, viņš atnāca atvainoties, bet, diemžēl, tas neatdos mums atpakaļ punktus,” stāsta Gazlī. “Esmu ļoti sarūgtināts, jo šī bija lieliska nedēļas nogale. Man bija padevies lielisks starts, kurā tiku garām Luisam Hamiltonam, bet pēc tam braucu septītajā pozīcijā. Nedomāju, ka arī man vajadzētu atvainoties. Es centos atstāt viņam vietu. Nezinu, kur vēl varēju atkāpties, biju lēns un aizņemts ar braukšanu uz boksiem. Viss, protams, sākās ar Alonso, kurš uztriecās man un salauza mašīnu.”

Runājot par sadursmi Alonso, francūzis atzina, ka konkurents pieļāva kļūdu, riskējot par daudz: “Mums būtu bijis lielisks duelis ar Fernando, bet viņš vienkārši pāršāva pār strīpu, un tas, diemžēl, man sabojāja sacīkstes.”