“Ferrari” dažu nākamo sacīkšu laikā ieplānojusi būtiskus uzlabojumus savām mašīnām, un vienības boss Matija Binoto uzskata, ka tas palīdzēs noķert šobrīd pārsvaru ieguvušo “Red Bull” komandu.

Ja vēl sezonas pirmajā posmā izskatījās, ka “Ferrari” ir spēcīgākā komanda, šobrīd, kad aizvadītas jau piecas sacīkstes, ātruma pārsvars nonācis “Red Bull” rokās. Tiesa, konkurentiem bijušas vairākas tehniskas ķibeles, tādēļ Konstruktoru kausā itāļu vienība aizvien ir vadībā, tāpat pilotu kopvērtējumā Šarls Leklērs ir priekšā Maksam Verstapenam.

“Es jau iepriekš vienmēr teicu, ka nepieciešams pagaidīt, lai paiet pirmie pieci posmi, un tad būs iespējams redzēt, kāds ir spēku samērs starp mašīnām, starp komandām,” stāsta Binoto. “Tagad, kad piecas sacīkstes ir aizvadītas, “Ferrari” ir vadībā abos čempionāta kopvērtējumos, kas ir lieliski. Mēs nevaram būt sarūgtināti, bet patiesība ir tāda, ka “Red Bull” ir izdevies uzlabot savu mašīnu. Jau kopš sezonas sākuma viņi nāk klajā ar jauninājumiem. Ja ņemam pēdējos divus posmus, viņi ir kļuvuši par kādām 0.2 sekundēm aplī ātrāki nekā mēs. Skaidrs, ka, lai mēs saglabātu tādu ātrumu, kāds nepieciešams, jāievieš savi jauninājumi.”

“Ferrari” lielos uzlabojumus plāno jau uz nākamnedēļ Spānijā gaidāmo sezonas sesto posmu. Binoto uzskata, ka tādā veidā vajadzētu izdoties noķert šobrīd nedaudz priekšā esošo “Red Bull” komandu. Tāpat viņš pauž cerību, ka, ņemot vērā tēriņu ierobežojumus, agri vai vēlu “Red Bull” nāksies pārtraukt savas mašīnas uzlabošanu.

“Pastāv budžeta ierobežojumi,” atgādina Binoto. “es ceru, ka vienā brīdī “Red Bull” beigs mašīnas attīstīšanu. Pretējā gadījumā, man nebūs skaidrs, kā viņi to spēj. Nākamo sacīkšu laikā ir mūsu kārta mēģināt ieviest visus iespējamos uzlabojumus un attīstīt mašīnu. Domāju, tas nav nekāds pārsteigums, ka uz Barselonu gatavojam mums ļoti svarīgu uzlabojumu paketi. Es ceru, ka tā strādās, kā paredzēts. Tādā gadījumā mēs spēsim samazināt deficītu, kas šobrīd izveidojies līdz “Red Bull” komandai.”