Šodien notikušajās Formula E sacīkstēs Berlīnē uzvaru izcīnīja Eduardo Mortara, pēdējos apļos izturot Žana Ērika Verņē uzbrukumus.

Īpatnēji notikumi risinājās jau kvalifikācijā. Formula E, tāpat kā vairumā citu motorsporta čempionātu, gadījumos, kad uzrādīti līdz sekundes tūkstošdaļai identiski apļu laiki, priekšroka tiek dota braucējam, kurš hronoloģiski to paveicis pirmais (sekundes desmittūkstošdaļām vai otram ātrākajam aplim nav nozīmes).

Tas lieliski strādātu, ja divi braucēji uzrādītu identiskus apļu laikus grupas fāzē, taču Formula E astoņi ātrākie braucēji aizvada ‘izslēgšanas dueļus’. Žans Ēriks Verņē savā pusfinālā uzrādīja līdz milisekundei identisku rezultātu kā viņa konkurents Aleksandrs Simss, līdz ar to “Mahindra” braucējs iekļuva finālā, kamēr Verņē nācās samierināties ar ceturto pozīciju, lai gan viņš nemaz nevarēja veikt savu apli pirms Simsa, kaut gan grupu fāzē bija ātrāks.

Sacīkšu startā Verņē zaudēja pozīciju arī Andrē Lotereram, kamēr vadošo trio palika nemainīgs – Eduardo Mortara, Aleksandrs Simss un Antonio Fēlikss da Kosta. Pāris apļus vēlāk Verņē jau bija tikai sestais, tomēr prata atgūties un kopā ar “Mercedes” braucēju Stofelu Vandurnu apsteidza vairākus konkurentus, tostarp Simsu.

Pirms pēdējās uzbrukuma zonas īstenošanas Mortara turējās vadībā, viņam sekoja Loterers, Vandurns, da Kosta un Verņē. Stratēģiskais lēmums ātrāk tikt pie papildus jaudas Lotereram neatmaksājās, turklāt Vandurnam pēdējos apļos bija mazliet lielākas baterijas rezerves.

Pēdējos apļos Berlīnē Verņē pakāpās līdz otrajai vietai un pat centās apsteigt Mortaru, taču nebija sekmīgs. Iespējams, viena tūkstošdaļa kvalifikācijā mainītu vietu izkārtojumu finišā. Pēc Verņē nesekmīgā manevra Vandurns centās atgūt pozīciju taču palika trešais.

Jau svētdien risināsies Berlīnes dubultposma otrais brauciens. Tā starts paredzēts pl. 16:00 pēc Latvijas laika.

Pēc pirmā brauciena Berlīnē, posma uzvarētājs Mortara ar 77 punktiem tagad kopvērtējumā ir ceturtais aiz Vandurna (96), Verņē (93) un Evansa (82).

Formula E pasaulē šodien bez sacīkstēm tika publicēts arī paziņojums, ka 2023. gadā čempionātam ar trešās paaudzes formulām pievienosies “McLaren” komanda, paplašinot savu spektru līdzās Formula 1 un IndyCar čempionātiem.

Braucēju kopvērtējums
Komandu kopvērtējums

Berlīnes ePrix I punktu guvēji