Iepriekšējā nedēļas nogalē Imolā notika ne vien F1 pasaules čempionāta sacensības, bet arī “Formula Regional” Eiropas čempionāta cīņas. Pēc veiktiem diviem posmiem kopvērtējuma vicelīderis ir jaunais igaunis Pauls Arons.

Kopš 2019. gada Arons ir “Mercedes Junior Team” programmā, bet šogad aizvada otro sezonu “Formula Regional” Eiropas čempionātā, un viņa mērķis, bez šaubām, ir izcīnīt titulu. Jau pērn sportists divreiz uzvarēja un sasniedza trešo vietu kopvērtējumā. Šogad pirmajā posmā, kas norisinājās aprīļa otrajā pusē Moncas trasē, pirmais brauciens slapjā trasē Aronam nebija veiksmīgs, tika nolauzts priekšējais antispārns un gūta vien 27. vieta, bet otrajā viņš bija līderis no starta līdz finišam. Imolā tika gūtas trešā un sestā vieta, kas ļāvis pacelties uz otro vietu kopvērtējumā.

Ļoti labs sezonas sākums izvērsies zviedru pilotam Dino Beganovičam, kurš, tāpat kā Arons, pārstāv itāļu vienību “Prema Racing”, bet ietilpst “Ferrari Driver Academy” programmā. Arī viņam šis ir otrais gads “Formula Regional” Eiropas čempionātā, bet pērn sportists neuzvarēja ne reizi un palika vien trīspadsmitais. Šī gada pirmajos posmos viņš sasniedzis pa vienai uzvarai un vienai otrajai vietai, tādēļ kopvērtējumā ir jau 38 punktus priekšā Aronam.

“Prema Racing” sastāvā šeit brauc arī kādreizējās “Formula 1” zvaigznes Huana Pablo Montoijas dēls Sebastians. Viņš sezonu uzsāka ar divām astotajām vietām Moncā, pēc tam Imolā pirmajā braucienā finišēja ceturtais – visas trīs reizes bija labākais no sezonas debitantiem. Otrajā braucienā izstāšanās, bet kopvērtējumā pēc diviem posmiem Montoija ir devītais.

Lielās cīņas vēl priekšā, jo jāaizvada vēl astoņi posmi. Nākamais no tiem notiks sarežģītajā Monako ielu trasē 28. un 29. maijā.

“Formula Regional” EČ kopvērtējums pēc 2. posma:

Vieta Valsts Pilots Punkti
1. Sweden Dino Beganovic 86
2. Estonia Paul Aron 48
3. Italy Gabriele Minì 40
4. Fédération Internationale de l'Automobile Michael Belov 38
5. Spain Mari Boya 32
6. Netherlands Kas Haverkort 32
7. Brazil Gabriel Bortoleto 31
8. France Hadrien David 31
9. Colombia Sebastián Montoya 20
10. Spain Lorenzo Fluxá 15
11. Italy Leonardo Fornaroli 9
12. Paraguay Joshua Dürksen 8
13. Germany Tim Tramnitz 8
14. France Macéo Capietto 3
15. France Sami Meguetounif 2
16. Switzerland Joshua Dufek 1