“Williams” komanda paziņojusi, ka šonedēļ Spānijā gaidāmajā F1 sacīkšu nedēļas nogalē pirmajā treniņsesijā tās sastāvā strādās Niks de Vrīss. Holandiešu pilots vēl svētdien uzvarēja “Formula E” posmā Berlīnē.

Šī gada F1 noteikumi paredz, ka katrai komandai sezonas laikā divas reizes piektdienu treniņbraucienos jādod iespēja kādam no jaunajiem pilotiem, kas iepriekš vēl nav startējuši pasaules čempionātā. Ar “Williams” formulu šo piektdien Barselonas trasē izbrauks 27 gadus vecais De Vrīss, kurš šosezon formāli ir čempionvienības “Mercedes” rezerves pilots.

De Vrīss iepriekš ir aizvadījis F1 testus, taču “Grand Prix” posmu treniņbraucienos līdzšinējā karjerā nav piedalījies. Pērn viņš kļuva par “Formula E” čempionu un turpina startēt “Mercedes” rūpnīcas komandas sastāvā arī šosezon. Svētdien Berlīnē viņš izcīnīja uzvaru, kas bija otrā šajā gadā un ceturtā visā karjerā.

De Vrīss bija kandidāts uz vietu “Williams” komandā, kad tā uz šo F1 sezonu meklēja aizstājēju Džordžam Raselam. Izvēle tomēr krita par labu Aleksam Albonam, komandas vadībai to pamatojot, ka šim braucējam ir lielāka pieredze.

Zināms, ka “Mercedes” cenšas atrast De Vrīsam vietu F1 čempionātā uz 2023. gada sezonu, un sportists atkal pretendē uz iekļūšanu “Williams” pamatsastāvā. Pagājušajā nedēļā arī paklīda baumas, ka jau šosezon De Vrīss nomainīs vāju sniegumu demonstrējošo Nikolā Latifi. “Williams” vadība šo informāciju noliegusi.