F1 pasaules čempionāta Spānijas posma pirmajā treniņbraucienu sesijā šodien ātrākos rezultātus uzrādīja “Ferrari” piloti Šarls Leklērs un Karloss Saincs. Makss Verstapens ar uzlaboto “Red Bull” formulu ierindojās trešajā vietā.

Gandrīz visas komandas, izņemot “Haas”, uz sezonas sesto posmu sarūpējušas vairāk vai mazāk būtiskus uzlabojumus savām mašīnām. Izņēmums nav arī tās vienības, kuras cīnās par pirmajām vietām.

F1 čempionāta līderis Leklērs ātrāko apli veica ar laiku 1:19.828, bet viņa komandas biedrs Saincs bija tikai 0.079 sekundes lēnāks. Verstapens savam galvenajam sāncensim Leklēram zaudēja vairāk kā 0.3 sekundes. Šobrīd vēl, protams, pāragri spriest, vai “Ferrari” būs izdevies atkal iegūt ātruma pārsvaru pār “Red Bull”, kā tas bija vērojams sezonas sākumā.

Mazāk par sekundi no Leklēra vēl atpalika “Mercedes” piloti Luiss Hamiltons un Džordžs Rasels, kā arī “Alpine” pārstāvis Fernando Alonso, kurš iespraucās starp viņiem, ierindojoties piektajā vietā.

Pirmo reizi F1 posma treniņbraucienos piedalījās Juri Vips. “Formulā 2” startējošais igaunis pārstāvēja “Red Bull” komandu, veica 23 apļus, pakāpeniski samazinot apļa laiku. Beigās viņš no Leklēra atpalika 4.3 sekundes, bet bija lēnākais. Tikmēr “Formula E” čempions Niks de Vrīss, kuram iespēju deva “Williams” komanda, bija ātrāks par savu komandas biedru Nikolā Latifī. “Alfa Romeo” rindās strādāja Roberts Kubica, kurš uzrādīja 13. rezultātu.

Spānijas GP pirmais treniņš: