Lai gan Karloss Saincs paudis atzinīgu novērtējumu jaunajiem tehniskajiem noteikumiem, viņš atzīst, ka šī gada F1 mašīnas rada pārmērīgu slodzi kaklam un mugurai. Spāņu autosportists ir satraukts, ka ilgtermiņā tas pilotiem radīs nopietnas veselības likstas.

2022. gada sacīkšu spēkratiem ir cietāka piekare un savu artavu dod kratīšanās problēma, kas vairāk vai mazāk raksturīga visu komandu mašīnām. Trasēs ar gludāku asfaltu un mazākām līkumu apmalēm problēmas nav tik jūtamas, taču citās trasēs, kā Imolā un Maiami, ķermenim, pēc Sainca vārdiem, bija milzīga slodze. Īpašs pārbaudījums solās būt Monako posms maija beigās.

“Domāju, ka tas būs liels izaicinājums,” runājot par Monako posmu, saka Saincs. “Ar šīm mašīnām jau Maiami līkumu apmales šķita gana agresīvas. Imolā daži izciļņi ķermenim bija ļoti smagi. Mums vajadzētu padomāt, kāda nodeva pilotam viņa F1 karjerā ir jāsamaksā ar savu muguru un veselību, ja tiek izmantota šāda veida mašīnu filozofija. Manuprāt, mums vairāk par visu ir jāsāk diskutēt par šo jautājumu.”

Neskatoties uz šiem izteikumiem, Saincs nebūt nekritizē šogad ieviestos tehniskos noteikumus, sakot, ka visādi citādi tie ir devuši vēlamo efektu: “Noteikumi ir lieliski. Tie sniedz tieši to, ko mums vajag priekš sacīkstēm.”

Saincs stāsta, ka šosezon viņa ķermenis ir jūtami saspringtāks, ko pierāda veiktās medicīniskās pārbaudes. Sportists uzskata, ka bez īpašas veselības uzlabošanas daudzu gadu garumā ar šādām mašīnām, braukt būtu pārāk liels pārbaudījums ķermenim. Papildus tam, “Ferrari” pilots izjūt sekas no smagā trieciena avārijā, kas tika piedzīvota Maiami GP treniņbraucienos.

“Manis teiktais nav eksperta viedoklis,” viņš saka. “Esmu veicis ikdienišķās muguras un kakla sasprindzinājuma pārbaudes, un redzu, ka šogad viss ķermenis ir saspringtāks. Jau šobrīd to izjūtu. Nav nepieciešams speciālista redzējums, lai saprastu, ka šādi braukt desmit gadus būtu grūti. Man nāksies daudz investēt vispārējā ķermeņa veselībā.”

Saincs arī atzīst, ka F1 piloti par šo tēmu runā nelabprāt: “Šī ir tā tēma, par ko mums, kā braucējiem, nepatīk runāt, jo negribam izskatīties, teiksim tā, vāji. Esmu spēcīgs, labi trenējies. Uzskatu sevi par vienu no vislabāk uztrenētajiem pilotiem, un man nekad F1 sacīkstēs nav bijušas grūtības. Bet šis vairāk ir jautājums par veselību ilgtermiņā. Par to mums vajadzētu diskutēt un paskatīties, kādi ir viedokļi.”