“Red Bull” komanda ir sākusi iekšējo izmeklēšanu, lai viestu skaidrību, vai “Aston Martin” komanda neatļautā veidā nav ieguvusi tās intelektuālo īpašumu. Helmuts Marko atklāj, ka kāds ir lejuplādējis “Red Bull” tehniskos datus.

FIA pārkāpumus neatklāj

Lai gan uz posmu Barselonā vairāk vai mazāk uzlabotas ir gandrīz visu F1 komandu mašīnas, īpaša vērība pievērsta “Aston Martin” agregātam. AMR22 modelis jau nodēvēts par “Red Bull RB18” klonu, ņemot vērā, ka jaunie sānu pontonu un motora pārsega risinājumi abām mašīnām ir ļoti līdzīgi. Starptautiskā Automobiļu federācija (FIA) šonedēļ jau veica izmeklēšanu un nav atklājusi pārkāpumus – “Aston Martin” bija pierādījumi, ka šādus risinājumus tā rūpnīcā izmēģinājusi jau pagājušā gada rudenī.

Foto: AMuS

Pirms šīs sezonas “Aston Martin” nolīga vairākus tehniskos speciālistus, kas iepriekš bija strādājuši “Red Bull” komandā. Viens no tiem ir Dans Fellovs, kurš iepriekš bija “Red Bull” aerodinamikas nodaļas vadītājs, bet tagad ir “Aston Martin” tehniskais direktors.

“Jāņem vērā fakts, ka viņi ir nolīguši septiņus mūsu cilvēkus,” intervijā “Sky Deutschland” savu satraukumu neslēpa “Red Bull” padomnieks Helmuts Marko. “Ir vairāki fakti, ko mēs joprojām pārbaudām, un mēs izskatīsim katru niansi. Nav runa tikai par Danu Fellovu. Mums ir pierādījumi, ka kāds ir lejuplādējis mūsu datus. Kopēt nav aizliegts, bet vai būtu iespējams tik detalizēto nokopēt mūsu mašīnu, ja viņiem nebūtu pieejami mūsu dati?”

Horners saskata noziedzīgu nodarījumu

Arī “Red Bull” vadītājs Kristians Horners stāsta, ka šai lietai komanda pieiet ar pilnu nopietnību.

“Tā nav nejaušība, ka daži mūsu darbinieki ziemā un sezonas sākumā pārgāja uz “Aston Martin”,” saka Horners. “Patiesībā šim jautājumam mums vērību pievērsa FIA, kas nedēļas sākumā mums sacīja, ka viņiem ir mašīna, kas izskatās līdzīga mūsējai. Viņi prasīja sarakstu ar tiem mūsu darbiniekiem, kas devušies prom, lai FIA varētu redzēt, kur viņi devās. Tas uzreiz mums iezvanīja trauksmes zvanus.”

Horners atzīst, ka, atklājoties pārkāpumiem, var nonākt pat līdz krimināllietai.

“Mēs šeit visu laiku redzam, ka pēc līguma beigām cilvēki kursē no komandas uz komandu,” saka “Red Bull” boss. “Tas, ko viņi paņem līdzi savā prātā, tas viss ir godīgi, tās ir viņu zināšanas. Negodīgi un pilnībā nepieņemami būtu, ja atklātos, ka ir notikusi intelektuālā īpašuma pārvešana. Tas būtu likumpārkāpums, noziedzīgs nodarījums. Intelektuālais īpašums ir komandas dzīvības spēks, mēs tajā ieguldām miljonus, un negribētu, ka tas tā vienkārši nonāk konkurentu komandas rokās. Tikpat labi mēs varētu uztaisīt franšīzi un savu aerodinamiku tirgot.”