Daudzu līdzjutēju iemīļotais F1 pilots Kimi Raikonens paziņojis, ka šovasar atgriezīsies sacīkšu trasē. Somu autosportists augustā plāno aizvadīt NASCAR sacensības.

21. augustā Raikonens stāsies uz starta NASCAR spēcīgākā čempionāta “Cup Series” posmā Votkinsglenā. Tās viņam būs pirmās autosacīkstes kopš pagājušā gada decembra, kad pilots aizvadīja F1 pasaules čempionāta noslēdzošo posmu Abū Dabī.

Raikonens vienojies pārstāvēt “Trackhouse Racing” vienību un startēs ar “Chevrolet Camaro ZL1”, kamēr viņa komandas biedri būs Daniels Svaress un Ross Česteins. Pieredzes bagātais pilots uz ASV dosies laicīgi, pirms sacīkstēm aizvadot testus un pastrādājot komandas simulatorā.

“Man vienmēr ir paticis izbaudīt laiku Amerikā, kad esmu tur startējis,” saka Raikonens. “Ceru uz labām sacīkstēm un kārtīgu jautrību. Šī man būs jauna mašīna, un tajā trasē es arī nekad neesmu braucis. Bet esmu drošs, ka tiksim galā. Bija iespēja aizvadīt vairākus posmus, bet tas būtu pārāk sasteigti visām iesaistītajām pusēm. Izlēmām nogaidīt līdz šīm sacīkstēm, lai varētu kārtīgi sagatavotos. Neviens nezina, kāds būs iznākums, bet es izdarīšu visu, ko varu. Kas būs pēc tam? Es nezinu. Neviens nezina. Mēģināšu aizvadīt labas sacīkstes un tad redzēsim, ko nesīs nākotne. Nekādu citu plānu man nav.”

Votkinsglena ir viena no nedaudzajām neovāla trasēm, kurās norisinās šī čempionāta posmi. 2007. gada F1 čempionam gan šis nebūs pirmais starts NASCAR, taču pirmais “Cup Series” kategorijā. 2011. gadā Raikonens aizvadīja vienu posmu “Nationwide Series”, kā arī vienu posmu “Truck Series” čempionātā. Tolaik viņš bija paņēmis atvaļinājumu no “Formulas 1”. Tāpat togad soms veica testus ar “Cup Series” automašīnu.