Šarls Leklērs kļuvis par uzvarētāju Monako GP posma kvalifikācijā, kas noslēdzās ar Serhio Peresa un Karlosa Sainca avāriju. “Ferrari” komanda tomēr spējusi izcīnīt pirmo starta rindu, savukārt “Red Bull” braucēji sacensības uzsāks no otrās rindas.

Q1:

Divas ar pusi minūtes pirms pirmās sesijas beigām trasē tika izkārti sarkanie karogi. Juki Cunoda pirmajā līkumā pēc tuneļa ar kreiso priekšējo riteni aizķēra iekšmalā esošo barjeru, taču ar bojātu disku un cauru riepu spēja aizkļūt līdz boksiem.

Kvalifikācijai atsākoties, laika vēl bija pietiekoši, lai varētu paspēt aizbraukt ieskriešanās aplī. Pirmajā kvalifikācijas daļā cīņu noslēdza Alekss Albons, treniņbraucienos lielisku ātrumu demonstrējušais Pjērs Gazlī, arī Lenss Strols, Nikolā Latifī un Guanju Žou. Ātrākie bija abi “Ferrari” piloti – Šarls Leklērs par 0.047 sekundēm pārspēja Saincu.

Q2:

Tālāk par otro kvalifikācijas kārtu netika Cunoda, Valteri Botass, Kevins Magnusens, Daniels Rikjardo, kurš piektdien otrajā treniņā bija piedzīvojis avāriju, un Miks Šūmahers. Botasam tā ir tikai otrā reize šogad, kad “Alfa Romeo” pilots nav iekļuvis pirmajā desmitniekā. Ātrākais atkal bija Leklērs, bet šoreiz viņa tuvākais sekotājs izrādījās “Red Bull” pārstāvis Peress, kurš zaudēja 0.090 sekundes.

Q3:

Leklēram padevās lielisks trešās kvalifikācijas sākums, ar pirmo mēģinājumu viņš sasniedza nedēļas nogalē līdz šim ātrāko uzrādīto rezultātu 1:11.376, kas tobrīd par 0.225 sekundēm ļāva pārspēt komandas biedru Saincu. “Red Bull” piloti Peress un Makss Verstapens ieņēma nākamās pozīcijas, no Sainca atpaliekot pavisam nedaudz un Leklēram zaudējot mazāk par 0.3 sekundēm.

Leklērs pēdējā mēģinājumā bija sasniedzis rekordu pirmajā sektorā, kad tika izkārti sarkanie karogi. Līkumā pirms tuneļa bija saslīdējis un avarējis Peress, turklāt no viņa nespēja izvairīties Saincs, kā rezultātā “Ferrari” pilots ar aizmugures daļu uztriecās “Red Bull” mašīnai, pilnībā nobloķējot trasi. Cīņa līdz ar to tika pasludināta par pabeigtu, pie pole position savā māju posmā tiekot Leklēram.

Par spīti avārijai, Saincs tomēr rīt startēs no pirmās rindas, kamēr Peress un Verstapens stāsies aiz viņiem. Vadošo četru braucēju pārsvars bija ievērojams. Lando Noriss ar otro mēģinājumu bija paguvis pacelties uz piekto pozīciju, bet sesto labāko laiku sasniedzis Džordžs Rasels. No ceturtās rindas startu veiks Fernando Alonso un Luiss Hamiltons, bet aiz viņiem – Sebastians Fetels un Estebans Okons.

Uz svētdienu, kad Monako ielās norisināsies sacensības, sinoptiķi prognozē lietu. Starts paredzēts plkst. 16:00 pēc Latvijas laika.

Kvalifikācijas rezultāti: