“Ferrari” komanda iesniegusi protestus pēc Monako Grand Prix izcīņas, norādot, ka abi “Red Bull” braucēji boksu celiņa izejā šķērsoja nepārtraukto līniju.

Monako GP itāļu vienībai nepadevās kā cerēts. Startējot no pirmās rindas un piekopjot atšķirīgas riepu taktikas, sarkanie nespēja tikt galā ar “Red Bull” braucēju Serhio Peresu, turklāt sāli brūcēm piebēra Maksa Verstapena finišs 3. vietā priekšā Leklēram. Pēc sacīkstēm “Ferrari” iesniedza protestus gan pret Verstapenu, gan Peresu.

Pēc “Ferrari” rīcībā esošajiem kameru datiem abi konkurenti boksu celiņa izejas līniju šķērsoja 22. aplī (pēc pārejas uz sausā laika riepām). Sacīkšu laikā parādījās paziņojums, ka Peresa rīcību tiesneši ir fiksējuši, taču sodi nesekoja. Verstapena gadījumā oficiāli paziņojumi tā arī nesekoja.

“Red Bull” vadītājs Kristians Horners norādīja, ka pēc finiša nekādas diskusijas ar tiesnešiem nav sekojušas un viņam nav pamata domāt, ka braucēji ir pārkāpuši noteikumus.

Par pārkāpumu uzskatāma tikai nepārtrauktās līnijas šķērsošana, nevis uzbraukšana uz tās. 2020. gada Turcijas GP Verstapens bija līdzīgā situācijā. Toreiz situācija bija tik ļoti uz robežas, ka tiesneši nesodīja Verstapenu, skaidrojot, ka viņu rīcībā esošie materiāli nespēj viennozīmīgi pierādīt, ka Verstapens šķērsojis līniju.

Ja “Red Bull” braucēji saņems sodu laika izteiksmē, tas, visticamāk, rezultēsies “Ferrari” dubultuzvarā, jo 4. vietā finišējušais Šarls Leklērs no Monako Grand Prix uzvarētaja Serhio Peresa atpalika mazāk kā 3 sekundes.

Papildinājums: FIA izskatījusi “Ferrari” protestus un abos gadījumos secinājusi, ka līnija netika pilnībā šķērsota, līdz ar to Peress un Verstapens sodus nesaņems, saglabājot pirmo un trešo vietu.