Miks Šūmahers Monako trasē parūpējās par nedēļas nogales iespaidīgāko avāriju, sacensību laikā viņa pilotētajai mašīnai pēc trieciena pārlūstot uz pusēm. Bijušais pilots Kristians Danners uzsver, ka šādi turpināties nevar, jo septiņkārtējā F1 čempiona Mihaela Šūmahera dēls komandai rada miljoniem eiro lielus zaudējumus.

Šūmahers šosezon notikušajos posmos aizvien nav spējis izcīnīt punktus, bet žūstošajā Monako trasē viņš nenovaldīja savu spēkratu sacensību 27. aplī. Lai gan sportistam ar veselību viss kārtībā, pēc trieciena pa mīksto barjeru “Haas” mašīnai norlūza aizmugurējā daļa. Pats braucējs turklāt īsti nespēj izskaidrot, kas tieši izraisīja saslīdēšanu.

“Tas bija ļoti savādi,” avāriju komentē Miks Šūmahers. “No video redzētā, izskatījās, ka biju pabraucis kādus desmit centimetrus no trajektorijas, ar priekšējo riteni, iespējams, iebraucu kādā peļķē, kas izraisīja aizmugurējā riteņa slīdēšanu. Tobrīd mašīnas aizmugure saslīdēja. Es centos to “savākt”. Ļoti, ļoti neveiksmīgi un ļoti nepatīkami.”

Svētdien notikusī avārija, pēc neoficiālas informācijas, komandai varētu izmaksāt ap vienu miljonu eiro. “Haas” vadītāja Gintera Šteinera komentārs pēc notikušā sacīja: “Mēs redzējām, kas notika. Nav patīkami, ka atkal piedzīvota liela avārija. Tagad ir jāskatās, kā mēs visu turpināsim.”

Jau kādu laiku aizkulisēs nerimstas runas par Šūmahera nākotni. Daudzi uzskata, ka no slaveno uzvārdu nesošā pilota neiznāks braucējs, kurš F1 čempionātā piedalīsies daudzas sezonas un gūs panākumus. Kādreizējais F1 pilots Kristians Danners uzskata, ka Šūmaheram nekavējoties jāpārtrauc piedzīvot avārijas, lai izglābtu savu karjeru.

“Ātruma ziņā viņš spēj turēt līdzi, bet, ja šādi incidenti nedrīkst turpināties,” saka Danners. “Viņš rada miljoniem lielus zaudējumus, un tāda komanda kā “Haas” šo naudu varētu izlietot daudz lietderīgāk. Viņam pašam jāatrod tam risinājums – neviens padoms te nelīdzēs.”

Sacīkšu nedēļas nogalē uzvirmoja baumas, ka Šūmahers pēc šīs sezonas varētu pamest “Haas” nometni, nākamajā gadā pievienojoties “Aston Martin”. Ir ļoti liela iespēja, ka Sebastians Fetels izlems beigt karjeru, līdz ar to Šūmahers, pēc komandas bosa Lorensa Strola domām, būtu labs viņa aizstājējs. Ne tik daudz pateicoties panākumiem, bet uzvārda dēļ – “Aston Martin” cer uzlabot savu ielas mašīnu pārdošanas apjomus Vācijā.