Rokas sāpju dēļ, ko izraisīja avārija 2020. gada sezonas ievadā, Marks Markess priekšlaicīgi noslēdza savu sezonu un pēc neizteiksmīgas 10. vietas Mudžello devās uz Minesotu. Tur trīs stundu ilgā Markesa pleca operācija bija sarežģīta, taču veiksmīga, līdz ar to spāņu motociklists var turpināt rehabilitācijas ciklu, lai 2023. gada sezonā atgrieztos kā nopietns titula kandidāts.


Pagājušā gada MotoGP čempions un šīs sezonas līderis Fabio Kvartararo uz diviem gadiem pagarinājis līgumu ar “Yamaha” rūpnīcas komandu, kuras sastāvā startē kopš pagājušā gada. Viņa komandas biedra lomu saglabās ne tik spožu sniegumu demonstrējošais Franko Morbidelli (šogad itālim nav Top 6 finišu). “Yamaha” arī noliedza baumas par WSBK čempiona Topraka Razgatlioglu piesaisti MotoGP projektam.


Tikmēr citas lielās komandas “Ducati” iekšienē vēl nav skaidrības par līgumiem uz nākamo gadu. Paredzams, ka savu vietu zaudēs Džeks Millers. Par reālāko aizstājēju tika uzskatīts Enea Bastianini, kurš ar “Gresini Racing” sagatavoto pērnās sezonas “Ducati” motociklu uzvarējis trīs sacīkstēs, tomēr Bastianini atzīst, ka viņam nav informācijas par nākamo sezonu, tostarp par vietu šī brīža komandā.


Lai gan pirmajos sezonas posmos “Suzuki” braucēji uzvaras neguva, punktu raža ļāva vienībai nonākt pirmajā pozīcijā komandu ieskaitē. Sekoja pārsteidzošs paziņojums par “Suzuki” aiziešanu no MotoGP, pēc kā arī rezultāti vairs nesekoja – kritienu dēļ Joans Mirs un Alekss Rins Lemānā un Mudžello palika bez punktiem. Mirs atklāja, ka atmosfēra komandā pēdējo sacīkšu laikā ir ļoti strauji mainījusies un ierastā harmonija zudusi. Mirs tiek uzskatīts par potenciālo Pola Espargaro aizstājēju “Honda” komandā uz 2023. gadu, lai gan Espargaro noliedza šīs runas.


Tikmēr Alekss Rins nosaucis Takaaki Nakagami par vienu no bīstamākajiem MotoGP braucējiem. Abi sportisti sadūrās Mudžello, cīkstoties par 12. pozīciju. Neizpratnē par japāņa manevriem, Rins apgalvoja, ka nav vienīgais braucējs ar šādiem uzskatiem un atzina, ka ir atvieglots, ka sadursmes rezultātā tuvumā nebija citu motociklu, kas varēja novest pie traumām.