Igaunis Ots Tanaks Sardīnijas WRC izvirzījies pārliecinošā vadībā pēc rallija otrās dienas. Pēc ļoti spēcīgas dienas otrajā vietā īru sportists Kreigs Brīns, bet pjedestālu noslēdz pieredzējušais Dani Sordo.

Sardīnijas WRC pēc pirmās dienas līderis bija soms Esapeka Lapi, sīvā cīņā pārspējot igauni Otu Tanaku. Cīņa par savu karjeras otro uzvaru gan ātri beidzās, jo soms jau pirmajā dienas ātrumposmā aizķēra akmeņaino ceļa nomali, kas izraisīja ķēdes reakciju un Lapi vadītajam Toyota spēkratam tika nolauzti abi aizmugurējie riteņi. Ar mīkstu riepu dienu iesāka lieliskajā trešajā vietā esošais Pjērs Luī Lubē. Divu vadošo braucēju neveiksmes izmantoja Tanaks un Kreigs Brīns. Abi sāncenši dienu iesāka vislabāk un izvirzījās arī pirmajās divās pozīcijās absolūti. Rīta cilpā trīs uzvaras Tanakam un viena Brīnam. Dienas trešajā ātrumposmā kūleni uzmeta beļģis Tjērī Noivils. Hyundai sportists bija spiests izstāties.

Pēc riepu maiņas zonas Tanaks turpināja iesākto un uzvarēja arī nākamos trīs ātrumposmus pēc kārtas. Tas ļāva pārsvaru palielināt līdz iespaidīgām 46 sekundēm pār Brīnu. Diena bez servisa parka šoreiz ietekmēja japāni Takamoto Katsutu. Toyota sportists vairākās epizodēs apskādēja sava spēkrata priekšpusi, kas ietekmēja dzesēšanu. Katsuta gan radiatoru spēja salabot, taču visa atlikusī distance tika veikta ļoti uzmanīgi un lēni.

Kreigs Brīns
Kreigs Brīns

Lielisks rallijs līdz tam padevās visai M-Sport vienībai – trīs no top piecinieka mašīnām bija tieši Ford Puma spēkrati, taču dienas pēdējā ātrumposmā nu jau kārtējo kļūdu pieļāva francūzis Adriens Furmo. Sportists mazliet ierāva mašīnas sānu koku zaros, kas spēkratu apmeta otrādi, uzsēdinot to ar grīdu uz grāvja malas, daļēji bloķējot ceļu. Bīstamā situācija lika izkārt sarkanos karogus. Tajā brīdī uz ceļa vēl bija tikai Dani Sordo. Ceļš tika attīrīts un ātrumposms varēja atsākties atlikušajiem trīs braucējiem, taču iesākās negaidīts haoss. Kāds no tiesnešiem šķietami bija zaudējis komunikāciju un turpināja rādīt sarkano karogu arī visiem atlikušajiem braucējiem. Pēc noteikumiem karogs ir jāievēro bez ierunām un ietekmētajiem braucējiem tika piešķirts nominālais laiks, kuru uzstādīja Kalle Rovanpera.

(Raksts precizēts pēc tiesnešu lēmuma publicēšanas)

Rezultāti
Rezultāti