Soms Esapeka Lapi pirmo Sardīnijas WRC dienu noslēdzis kā līderis. Toyota braucējam 0,7 sekundes zaudē igaunis Ots Tanaks no Hyundai, bet pārsteidzošā trešajā pozīcijā M-Sport pārstāvis francūzis Pjērs Luī Lubē.

Sardīnijas WRC rallijs Itālijā ir 2022. gada Pasaules rallija čempionāta piektais posms un otrais grants rallijs jaunajām Rally 1 automašīnām. Atpakaļ ierindā ir Lapi, kurš šosezon mašīnu dala ar astoņkārtējo pasaules čempionu Sebastienu Ožjē.

Rallijs ceturtdienas vakarā iesākās ar netipiski plašu un ātru pilsētas ātrumposmu. Tajā visātrākais bija superspeciālo ātrumposmu meistars Tjērī Noivils no Hyundai. Piektdienā sākās īstie Sardīnijas ceļi. Dienu ar labāko laiku iesāka velsietis Elvins Evanss no Toyota, bet tikai 0,8 sekundes lēnāks bija Pjērs Luī Lubē. Trešajā ātrumposmā sevi cīņai pieteica Lapi, kuram uzvarēts ātrumposms un rallija līderpozīcija. Taču jau nākamajā ātrumposmā somam par 0,9 sekundēm priekšā piespraucās Tanaks, līdz servisa parkam savu pārsvaru palielinot līdz 3,7 sekundēm. Divas ātrumposmu uzvaras pēc kārtas gan tika Dani Sordo, kurš Sardīnijā ir izcīnījis divas no savām trijām karjeras uzvarām. Piesardzīgs sākums gan spāņu sportistu ierindo piektajā vietā.

Pjērs Luī Lubē
Pjērs Luī Lubē akmeņainajos Sardīnijas WRC ceļos rāda izcilu sniegumu

Problēmas ar tehniku parādījās Evansam. Diemžēl pārbrauciena laikā ekipāža izstājās, pamatīgi iedragājot cerības uz čempiona titulu. Pēc tam no cīņas izkrita arī Gass Grīnsmits, kura Ford Puma pēc sagriešanās noslāpa un nespēja atsākt braucienu vairāk kā minūti. Pamatīgs trieciens arī kopvērtējuma vicelīderim Noivilam. Beļģu sportistu jau otro ralliju pēc kārtas piemeklēja tehniskas problēmas ar mašīnas transmisiju un zaudētas divas minūtes. Šķietami pirmo kļūdu šosezon pieļāva arī pēdējo trīs ralliju uzvarētājs Kalle Rovanpera. Kādā no līkumiem soma vadītais spēkrats ierāva aizmuguri grāvī un nolauza aizmugurējo antispārnu. Kopvērtējuma līderis atkrita uz astoto vietu.

Pēc servisa parka Tanaks pārsvaru pār Lapi pieaudzēja līdz 6,4 sekundēm. Uz trešo vietu pakāpās arī īru sportists Kreigs Brīns, kuram ļoti iespaidīgs ātrums, taču dažas kļūdas dienas garumā liedza izvirzīties līderpozīcijā. Līdz dienas beigām M-Sport duelī gan ātrāks atkal izrādījās Lubē, kurš turpina priecēt ar savu progresu un dienu noslēdz pjedestāla pozīcijā, bet tikai sekundi tālāk piektajā vietā abiem pietuvojies Sordo. Taču dienu ar ļoti iespaidīgu laiku noslēdza Esapeka Lapi, izvirzoties vadībā par nieka 0,7 sekundēm par spīti tukšai riepai piektajā ātrumposmā. Jāpiezīmē, ka pēdējie divi paredzētie dienas ātrumposmi tika atcelti negadījuma dēļ.

Rezultāti
Rezultāti