Četrkārtējais F1 pasaules čempions Sebastians Fetels nelabprāt nākamgad piedalīsies Lasvegasā plānotajā posmā, kas solās izcelties ar īpašu krāšņumu. Sportists atzīst, ka labāk nauda būtu jāinvestē dažādu jau pastāvošu trašu modernizēšanā.

Šobrīd Sebastiana Fetela nākotne ir neskaidra, daudz tiek baumots par viņa iespējamo aiziešanu no F1 pēc šīs sezonas beigām. Runājot par nākamgad gaidāmo Lasvegasas posmu, kurā organizatori sola īpašu greznību, pieredzējušais pilots atzīst, ka labāk būtu jāattīsta tādas trases, kāda ir, piemēram, Baterstā, Austrālijā.

“Es labāk startētu Baterstā,” sacīja Fetels. “Mēs varētu paņemt to naudu, kas tiks ieguldīta Lasvegasā, un investēt lieliskās trasēs, kas jau pastāv. Tas būtu īsts izaicinājums. Manuprāt, Baterstas trase ir ļoti ievērojama. Es tajā nekad neesmu bijis, bet ceru reiz doties tur un pieredzēt to.”

Fetels runā par Baterstā esošo vairāk nekā sešus kilometrus garo “Mount Panorama Circuit”, kas izveidota ļoti krāšņā vietā, izmantojot publiskos ceļus un pastāv jau kopš 1938. gada. Tiesa gan, mūsdienu standartiem, trase ir visai novecojusi, tai piešķirts tikai FIA trešais grāds. Tomēr tur ik gadu notiek populārās autosacīkstes “Bathurst 1000”, kā arī Baterstas 12 stundu brauciens.

Aplis Baterstas trasē:

Lasvegasā Fetels startēs nelabprāt, ja vien nākamgad vispār turpinās F1 braucēja karjeru: “Godīgi sakot, esmu bijis Lasvegasā. Man tā vieta nepatīk. Tur valda pārāk liela aizņemtība, un cilvēki uzvedas slikti. Man nav nekas pret sliktu uzvedību, bet tur viņi pārkāpj visas robežas. Lasvegasa ir kā epicentrs, kur cilvēki aiziet pārāk tālu, un tas vairs nav jautri.”

Lasvegasā savulaik F1 sacīkstes dažas reizes jau risinājušās, bet, pēc ilga pārtraukuma, atkal notiks nākamā gada novembrī.