Iepriekšējā gada F1 pasaules čempions Makss Verstapens pieļauj, ka pēc pašreizējā līguma termiņa beigām noslēgs savu karjeru. Holandiešu pilots arī atzinis, ka pēc tam nevēlas strādāt kādā citā komandas amatā vai arī par sacīkšu ekspertu medijos.

Pirms kāda laika Verstapens parakstīja jaunu ilgtermiņa kontraktu ar “Red Bull” komandu līdz pat 2028. gadam. Neoficiāli zināms, ka ik sezonu viņš algā saņems ap 50 miljoniem eiro, kamēr dažos avotos tiek minēts vēl iespaidīgāks cipars. Ieskaitot šo gadu, tās ir septiņas sezonas, ko sportists vēl pavadīs F1 čempionātā. Tobrīd viņam būs 31 gads, kas nebūtu šķērslis turpinās braukt sacīkstēs, bet sportists pagaidām nezina, vai to darīs.

“Es vēl neesmu izlēmis, ko darīšu pēc 2028. gada,” atzina Verstapens. “Varbūt beigšu startēt. Esmu F1 čempionātā kopš 17 gadu vecuma, un tas ir ilgs laiks. Jau tagad esmu aizvadījis daudzas sezonas. Varbūt tobrīd gribēšu darīt kaut ko citu.”

Braucējs atzīst, ka brīdī, kad noslēgs F1 karjeru, čempionāta apritē viņš neplāno palikt: “Jūs neredzēsiet mani sacīkšu eksperta lomā vai kādā citā amatā komandā. Man tam nav motivācijas. Kad vairs nestartēšu sacensībās, gribu darīt citas aizraujošas lietas.”

Šobrīd 50 gadu vecumā autosportista karjeru turpina viņa tēvs Joss Verstapens, kurš piedalās rallija sacensībās. Beļģijā viņš šogad aizvadījis jau trīs rallijus ar “Citroën C3 Rally2” automašīnu, vienās, mazāka mēroga, arī kāpis uz pjedestāla. Arī Makss atzīst, ka grib izmēģināt spēkus citās autosporta disciplīnās.

“Tas ir jauki, ka vēl tādā vecumā vari būt konkurētspējīgs,” atzīst šī brīža F1 čempionāta līderis. “Problēma ir tā, ka, lai kur es arī nestartētu, gribu uzvarēt. Vēlētos pamēģināt dažāda veida kategorijas, piemēram, izturības sacīkstes. Bet varbūt tobrīd jau būšu noguris no ceļošanas, gribēšu dzīvot vienkāršāk un piedalīties tikai tādās sacīkstēs, kas man patīk.”

Šogad Makss Verstapens aizvada savu astoto sezonu “Formulā 1”. Šajā laikā viņš piedalījies 148 posmos, uzvarējis 24 no tiem, bet kopumā 65 reizes kāpis uz pjedestāla.