“Red Bull” komanda paziņojusi, ka neturpinās izmeklēt, vai “Aston Martin” nav rīkojusies negodīgi, piesavinoties tās intelektuālo īpašumu.

Pēc tam, kad Spānijas posmā “Aston Martin” ieradās ar mašīnu, kuras risinājumi ir ļoti līdzīgi “Red Bull” pielietotajiem, Starptautiskā Automobiļu federācija (FIA) pierādījumus pārkāpumiem neatrada, bet austriešu vienība uzsāka iekšējo izmeklēšanu. Bija aizdomas, ka darbinieki, kas nesenā pagātnē no “Red Bull” pārgājuši strādāt uz “Aston Martin”, līdzi paņēmuši ne vien iegūtās zināšanas, bet arī piesavinājušies konkrētus datus par sacīkšu modeli RB18. “Red Bull” uzsāka iekšējo izmeklēšanu, prognozējot pat kriminālatbildību likumpārkāpējiem.

“Pašreizējā situācija ir tāda, ka mēs nespējam pierādīt neko konkrētu,” intervijā “motorsport-total.com” pauda “Red Bull” padomnieks Helmuts Marko. “Mēs vairāk necentīsimies kaut ko pierādīt, jo neredzam viņus kā tiešos konkurentus. Ja nevaram nākt klajā ar pierādījumiem, kas ir melni uz balta, tad to ir jāatstāj mierā.”

“Aston Martin” vienības vadītājs Maikls Kraks nesen intervijā “Reuters” izteicās: “Nedomāju, ka viņu izmeklēšana pie kaut kā novedīs. Manuprāt, viņiem vairāk vajadzētu koncentrēties uz cīņu par titulu. Šī situācija mūs īsti nesatrauc, jo neko neesam izdarījuši nepareizi.”

Iepriekš paustie Marko apgalvojumi skanēja pārliecinoši, viņš atzina, ka ir konstatēta nesaskaņota datu lejupielāde.

“Es teicu, ka dati tika lejupielādēti,” viņš tagad skaidro. “Bet es neteicu, kur tie nonāca. Tomēr mēs gribētu skaidrojumu no FIA, cik tālu iespējams šajā ziņā iet.”

Kopš uzlabotās mašīnas došanās trasē, būtiski uzlabojumi “Aston Martin” rezultātos nav. Sebastians Fetels Spānijā guva 11. vietu, bet Monako finišēja desmitais, savukārt Lenss Strols ierindojās 15. un 14. pozīcijā.