Juri Vips bija līderis “Formula 2” čempionāta Baku posma galvenajā sacīkstē, kas norisinājās šodien, taču dažus apļus pirms finiša piedzīvoja avāriju. Uzvaru guva Deniss Haugers, savukārt sestdien notikušajā sprinta sacīkstē labākais bija Frederiks Vesti.

Sprinta sacensībās “Hitech” komandu pārstāvošais igauņu pilots Vips cīnījās par pozīcijām pirmā desmitnieka beigās, piedzīvoja sadursmi ar Enco Fitipaldi, bet finišu sasniedza 12. vietā. Tomēr tieši viņš bija uzvarējis kvalifikācijā un izcīnījis pole position uz galveno sacīksti, kas notika šodien.

Vips startā noturēja līderpozīciju un saglabāja to arī pēc trim drošības mašīnas periodiem. Piecas minūtes pirms laika atskaites beigām viņš aizķēra līkuma iekšmalu trases šaurākajā vietā pie pils, rezultātā nolaužot riteni un antispārnu.

Ņemot vērā, ka šogad Vipu vajājušas dažādas neveiksmes, uzvara varēja kļūt par lielisku pagrieziena punktu, taču iznākums atkal ir negaidīts. “Red Bull” junioru programmas pilots, kuram nesen bija iespēja aizvadīt F1 posma treniņbraucienus, kopvērtējumā pašlaik ir septītais un pirmo uzvaru šajā sezonā aizvien nav izcīnījis. Jāpiemin, ka pirms gada Baku trasē tieši Vips uzvarēja abos braucienos.

Pēc Vipa izstāšanās uz pirmo vietu pacēlās Deniss Haugers, kurš arī kļuva par uzvarētāju, bet pirmo trijnieku noslēdza Logans Saržents un sezonas līderis Felipe Drugovičs. Haugeram šī ir pirmā uzvara kādā no galvenajām sacīkstēm, kamēr sprintā viņš pirmo reizi karjerā bija uzvarējis jau Monako ielās.

Baku sprinta sacīkstē, kas notika iepriekšējā dienā, pirmo uzvaru karjerā guva Frederiks Vesti, bet aiz viņa finišēja Džehans Daruvala un Liams Lavsons.

Šodienas sacensībās notika ne viens vien incidents. Pirmo reizi drošības mašīna trasē devās pēc Amorī Kordīla un Olija Kaldvela avārijas pirmā apļa ceturtajā līkumā. 12. aplī otrajā līkumā avarēja Sems Bolukbasi un Rojs Nisanī. Trešajā restartā Markuss Ārmstrongs pirms pirmā līkuma nobloķēja riteņus un uztriecās priekšā braucošajam Vipam, kura mašīna gan netika bojāta, bet tālāk aizmugurē risinājās vairākas nelielas sadursmes. Pēc Vipa avārijas 23. aplī, sacīkstes noslēdzās aiz drošības auto.

Sezonas kopvērtējumā pārliecinošs līderis aizvien ir brazīliešu pilots Drugovičs no “MP Motorsport” komandas, kuram jau 49 punktu pārsvars pār Teo Puršēru. “ART Grand Prix” pilots Puršērs otrajā braucienā Baku trasē salauza priekšējo antispārnu un palika vienpadsmitais. Desmit punktus aiz viņa seko “Prema” pilots Daruvala.

F2 kopvērtējums pēc 6. posma:

Vieta Pilots Punkti
1. Felipe Drugovich 132
2. Théo Pourchaire 83
3. Jehan Daruvala 73
4. Logan Sargeant 59
5. Dennis Hauger 55
6. Marcus Armstrong 55
7. Jüri Vips 51
8. Enzo Fittipaldi 50
9. Jack Doohan 45
10. Liam Lawson 44
11. Richard Verschoor 42
12. Frederik Vesti 41
13. Ralph Boschung 43
14. Ayumu Iwasa 29
15. Clément Novalak 22
16. Jake Hughes 15
17. Roy Nissany 14
18. Marino Sato 6
19. Calan Williams 5
20. David Beckmann 4