Iespaidīgu līgumu parakstījusi F1 čempionāta vadība un Austrālijas “Grand Prix” izcīņas rīkotāji. Panākta vienošanās par sacensību rīkošanu Melburnas trasē līdz pat 2035. gadam.

Pašreizējais līgums starp abām pusēm būs spēkā līdz 2025. gadam, bet jau ļoti laicīgi izdevies panākt tā pagarināšanu vēl uz desmit gadiem.

Nav noslēpums, ka arī vairākas citas Austrālijas pilsētas, ieskaitot Sidneju, strādājušas pie F1 čempionāta pārvilināšanas pie sevis. Tomēr Melburnai izdevies sekmīgi vienoties par nākotni, turklāt ātrāk nekā daudzi to bija gaidījuši.

Albertas parka trasē F1 sacīkstes tiek rīkotas kopš 1996. gada. Lai gan jau līdz šim tā piedzīvojusi šādas tādas pārmaiņas un uzlabojumus, zināms, ka gaidāma trases tālāka modernizācija. Tā skars ne vien dalībnieku parku un boksu teritoriju, bet arī trases braucamo daļu.

Vēl viens būtisks jaunums ir, ka jau no nākamā gada Melburnā notiks arī FIA “Formula 2” un “Formula 3” čempionātu posmi. Līdz šim tie izmaksu dēļ nav rīkoti tik tālu no Eiropas.

Tāpat jaunā vienošanās paredz, ka vismaz piecas reizes nākamo 13 gadu laikā Austrālijā tiks rīkots “Formula 1” sezonas pirmais posms.