Kevins Magnusens ir pārliecināts, ka Monreālas trasē, kurš šonedēļ risināsies sezonas nākamais posms, būs tikpat lielas problēmas ar spēkratu kratīšanos, kā tas bija novērojams Baku.

Sevišķi smagi Azerbaidžānā klājās “Mercedes” komandai, jo īpaši Luisam Hamiltonam, taču arī citi braucēji sūdzējās par to, kādu iespaidu kratīšanās atstāj uz ķermeni. Lai gan, pēc sākotnējām bažām, vēlāk tika paziņots, ka Hamiltons Kanādas posmā startēs, prognozējams, ka šonedēļ grūtību būs tikpat daudz.

“Monreāla ir forša vieta, trase tur ir jauka un diezgan unikāla – no vienas puses tā ir ielu trase, bet no otras puses tāds kā divu dažāda tipa trašu apvienojums,” stāsta Magnusens. “Bet trase ir nelīdzena, līdz ar to ar šīm jaunajām mašīnām arī tur klāsies smagi, jo tās ir ļoti cietas. Tas būs liels izaicinājums.”

Iepriekš gan Hamiltonam šī trase bijusi ļoti veiksmīga, viņš uzvarēja šeit arī 2019. gadā, kad čempionāts te iegriezās pēdējo reizi. Savukārt visā karjerā Žila Vilnēva vārdā nosauktajā trasē Hamiltons triumfējis septiņas reizes, tāpat kā savulaik Mihaels Šūmahers. Viņi šeit ir uzvaru rekordisti.

Tikmēr Magnusena pārstāvētās “Haas” komandas mērķis Kanādā ir atkal gūt punktus – pēdējās četrās sacīkstēs dāņu pilotam ar to nav sekmējies, bet Miks Šūmahers šogad pirmo desmitnieku nav iekarojis vēl ne reizi.

“Mērķis ir gūt punktus, pavisam noteikti,” saka Magnusens. “Domāju, ka mums ir mašīna, ar ko to var izdarīt.”

Iepriekšējos divus gadus Kanādā F1 sacīkstes netika rīkotas “Covid-19” dēļ. Savukārt sinoptiķu prognozes liecina, ka piektdiena šonedēļ būs karstākā no nedēļas nogales dienām, bet jau pēcpusdienā varētu būt nokrišņi. Tāpat lietus iespējamība tiek prognozēta uz kvalifikāciju, kas cīņu par starta vietām varētu izvērst īpaši neprognozējamu, savukārt svētdiena visticamāk būs saulaina.

Piektdien treniņbraucieni Monreālā sāksies plkst. 21:00 un 00:00 pēc Latvijas laika, sestdien trešais treniņš paredzēts plkst 20:00 un kvalifikācija 23:00, savukārt sacīkstes starts tiks dots svētdien plkst. 21:00 vakarā.

Pēdējo desmit Kanādas GP sacīkšu uzvarētāji:

Gads Uzvarētājs Komanda
2019 Luiss Hamiltons Mercedes
2018 Sebastians Fetels Ferrari
2017 Luiss Hamiltons Mercedes
2016 Luiss Hamiltons Mercedes
2015 Luiss Hamiltons Mercedes
2014 Daniels Rikjardo Red Bull
2013 Sebastians Fetels Red Bull
2012 Luiss Hamiltons Mercedes
2011 Džensons Batons McLaren
2010 Luiss Hamiltons Mercedes