“Formula 2” pilots Džehans Daruvala šodien uzsāk F1 testus “McLaren” sastāvā un mērķē kļūt par trešo indieti, kuram izdevies aizkļūt līdz startēšanai pasaules čempionātā. “Pat ja iespēja ir tikai pieci procenti,” saka pats autosportists.

23 gadus vecais Daruvala ietilpst “Red Bull Junior Team” programmā, bet F1 testus veiks ar pērnā gada “McLaren MCL36M” sacīkšu auto. Tie notiks šodien un rīt Silverstounas trasē, kur jūlija pašā sākumā tiks aizvadīts F1 čempionāta sezonas desmitais posms.

“Tas nekādā veidā nav saistīts ar maniem centieniem nākamgad nokļūt F1 čempionātā,” viņš skaidro. “Bet man radās šī iespēja, aizvadīt testus ar F1 mašīnu un parādīt labu veikumu. Un, ja man radīsies iespēja startēt šajā čempionātā, gribu būt tam gatavs.”

Daruvala aizvada jau trešo sezonu F2 sacīkstēs un kopvērtējumā pašlaik ierindojas trešajā vietā, esot visaugstāk no “Red Bull” junioriem. Iespēja, ka viņš nākamgad varētu debitēt “Red Bull” piederošajā “AlphaTauri” sastāvā, gan nav ļoti reāla, jo Pjēram Gazlī ir līgums uz nākamo sezonu, tāpat zināms, ka komanda vēlas turpināt sadarbību ar “Honda” rūpnīcas protežē Juki Cunodu. Vien baumu līmenī tiek runāts, ka Gazlī varētu pamest “Red Bull” nometni pirms līguma termiņa beigām.

“Startēšana F1 čempionātā ir mans sapnis,” atzīst Daruvala, kurš iepriekšējo F2 sezonu noslēdza septītajā vietā. “Pat ja iespēja ir tikai pieci procenti, es gribu gaidīt šo iespēju.”

Iepriekš no Indijas pilotiem F1 sacīkstēs startējuši Narains Kartikejans un Karuns Čandoks.