Lai gan “Mercedes” piloti sacīkšu nedēļas nogalē Kanādā parādīja ļoti cerīgu sniegumu, komandas vadītājs Toto Volfs brīdina, ka tas varētu būt bijis tikai mirklīgs ātruma uzplaiksnījums.

Luiss Hamiltons Monreālā izcīnīja trešo vietu, otro reizi šosezon kāpjot uz pjedestāla. Džordžs Rasels finišēja ceturtais, turpinot lielisko sniegumu šajā sezonā un visos aizvadītajos posmos ierindojoties pirmajā pieciniekā. Lai gan uz abu vadošo komandu fona “Mercedes” dažbrīd izskatījās pat ļoti labi, Volfs uzskata, ka nākamajās sacīkstēs viss var mainīties.

“Vienas labas sacīkstes nenozīmē, ka arī nākamās tādas būs,” sacīja Volfs. “Mēs redzējām progresu Barselonā, bet tad tas kaut kur pazuda. Tāpēc uzskatu, ka jābūt piesardzīgiem. Piektdien mums trūka ātruma. Sestdien slapjā trasē sniegums bija labs. Svētdien mums brīžiem jau bija visātrākā mašīna. Pēc pirmās riepu maiņas Luiss un Džordžs faktiski spēja turēties līdzi līderiem. Varbūt ne visu laiku, bet dažos apļos noteikti, un to ir ļoti iedvesmojoši redzēt. Tomēr jābūt piesardzībai, jo vēl ir daudz darba jāizdara, lai atgrieztos priekšgalā, un pašlaik mēs vēl neesam tur.”

Volfs arī atzīst, ka ir izdevies mazināt aerodinamikas radīto mašīnas kratīšanos, kas bija izteikti novērojama iepriekš. Tagad nedienas sagādā cita veida kratīšanās, ko rada spēkratu cietā piekare.

“Varam redzēt, ka ir būtiski mazinājusies kratīšanās no mašīnas delfinēšanas,” skaidro Volfs. “Tas, kas tagad notiek, ir dēļ mašīnas stīvuma. Palēninātajos video var redzēt, ka arī abas vadošās mašīnas un “Alpine” formulas pamatīgi kratās, kad nobrauc no apmalēm. Un tieši par šo efektu piloti ļoti sūdzējās – par cietajām mašīnām. Un tajā būtu jāiedziļinās, jāskatās, kā to mazināt. Jo gludāka trase, jo, protams, ir labāk. Jo mazākas ir apmales, jo mazāk novērojam šo fenomenu.”

Rasels F1 kopvērtējumā joprojām ir priekšā Karlosam Saincam un ierindojas ceturtajā pozīcijā, turklāt tikai 15 punktus atpaliek no priekšā esošā Šarla Leklēra. Hamiltons pagaidām sestais, bet Konstruktoru kausā “Mercedes” ierindojas trešajā pozīcijā, 40 punktus aiz “Ferrari” un jau 116 punktus aiz līdervienības “Red Bull”.