Somu pilots Valteri Botass kādā intervijā atzinis, ka 2018. gadā bijis tuvu aiziešanai no “Mercedes” komandas un karjeras beigšanai, jo sapratis, ka divu sezonu laikā viņam tā arī nav izdevies uzveikt Luisu Hamiltonu.

Botass “Mercedes” komandā startēja līdz pat 2021. gadam, un nevienā no piecām sezonām nekļuva par čempionu. Divreiz viņš kopvērtējumā bijis otrais, abos gadījumos piekāpjoties Hamiltonam. Spēcīgajai vienībai viņš pievienojās no “Williams”, kad pēc 2016. gada sezonas par karjeras beigšanu paziņoja Niko Rosbergs.

“2018. gada beigās es gandrīz beidzu karjeru,” tagadējais “Alfa Romeo” pilots stāsta intervijā medijam “Motorsport Magazine”. “Un tikai tā fakta dēļ, ka nesapratu un nespēju pieņemt, ka divu sezonu laikā nespēju uzveikt Luisu. Es uz sevi izdarīju ļoti lielu spiedienu. Kad 2018. gada sezonas beigās sāku ieņemt palīga lomu, galīgi nespēju ar to samierināties, bija tiešām grūti. Tas nebija nekas patīkams.”

Jautāts precizēt, vai tobrīd domājis ne tikai pamest “Mercedes”, bet arī beigt karjeru, Botass sacīja: “Jā, tieši tā. Es biju sagrauts. Cilvēka prāts savā ziņā ir savāds. Dažreiz, kad nokļūsti nepatīkamā situācijā, tu zaudē prieku par visu. Es biju zaudējis prieku par F1 un startēšanu F1. Gandrīz vai dusmojos uz F1. Tas ir dīvaini. Man vienkārši vajadzēja kādu laiku atpūsties, apdomāt lietas lielākā kopainā un saprast, ka šis ir ļoti foršs čempionāts, kurā man priekšā vēl ir lieliskas iespējas.”

Botass atklāj, ka “klikšķis” noticis 2019. gada janvārī, kad viņš pastaigājies pa mežu dzimtajā Somijā. Tikai dažas nedēļas pirms testu sākšanās viņš sapratis, ka grib turpināt karjeru. Nākamā sezona izvērsās par braucēja labāko F1 čempionātā – Botass uzvarēja pirmajā posmā, bet kopumā togad triumfēja četrās sacīkstēs.

“Tagad, kad to atceros, saprotu, ka tā bija laba dzīves skola, kurā daudz iemācījos par sevi,” saka sportists. “Sapratu, ka pret sevi nedrīkstu būt pārāk skarbs, vajag sevi palaist mazliet garākā pavadā. Esmu gandarīts, ka tas viss notika, jo ļoti daudz iemācījos. Gribu pateikt cilvēkiem, lai viņi savu dzīvi saskata lielākā kopainā. Ja jūties noraizējies, pasper soli atpakaļ, jo ir tik daudz ko vēl var iegūt, ja nepadodies.”