2016. gada F1 čempions Niko Rosbergs pēc Kanādā notikušā posma slavējis Maksu Verstapenu par nevainojamo veikumu, kā arī izteicis šaubas, vai Karloss Saincs šobrīd būtu gatavs pretendēt uz titulu.

“Jau vairākās sacīkstēs Makss parādījis īpaši iespaidīgu veikumu,” uzskata Rosbergs. “Viņš ir ļoti pārliecināts par sevi un brauc ļoti augstā līmenī. Jau kvalifikācijā sarežģītos apstākļos viņš visu paveica perfekti, un nevar par zemu novērtēt spiedienu, ko sacensībās uz viņu izdarīja Saincs.”

Verstapenam šī bija jau sestā uzvara deviņos posmos, taču pēdējie 15 apļi nebija viegli. Drošības mašīnas izbraukšana trasē Saincam ļāva nokļūt tieši aizmugurē, un atlikušajā sacensību daļā “Red Bull” pilotam bija jāparāda nevainojams sniegums, lai nedotu izdevību konkurentam tikt priekšā.

“Kad esi mašīnā, tādā situācijā sajūta ir briesmīga,” komentē bijušais F1 pilots Rosbergs. “Tu visu esi izdarījis nevainojami, bet tad pēkšņi drošības mašīnas dēļ konkurents nokļūst tev tieši aizmugurē un tad trīs DRS zonās uzliek tev tādu spiedienu!”

Lai gan Saincs aizvadīja vienas no savām labākajām sacīkstēm sezonā, līdz pirmajai uzvarai karjerā spānis tomēr neaizsniedzās. Arī situācija kopvērtējumā viņam nedod augstas cerības uz titulu, turklāt ne reizi vien daudz punkti zaudēti paša vainas dēļ.

“Kopš pievienošanās “Ferrari” komandai, Saincs ir parādījis, ka ir diezgan labs pilots,” saka Rosbergs. “Bet šobrīd viņš vēl nav pierādījis, ka varētu būt pasaules čempions. Snieguma ziņā Šarls Leklērs ir pārāks katrās šīs sezonas sacīkstēs. Viņam vēl jāpaveic diezgan liels progress, kas, pēc pagājušā gada, ir samērā liels pārsteigums. Protams, mašīna šogad ir pilnīgi savādāka, un varbūt viņam vajag vairāk laika, lai varētu sevi ar to pilnībā izpaust.”