“Red Bull” komanda paziņojusi, ka tās jauno braucēju sistēmas zvaigzne Juri Vips ir izslēgts no programmas pēc rasistiski aizvainojoša vārda lietošanas tiešsaites videospēles translācijas laikā.

Translējot tiešraidē “Call of Duty” spēli, ko Juri Vips spēlēja kopā ar citu “Red Bull” sistēmas braucēju Liamu Lovsonu, igaunim paspruka žargona vārds “nigga”, kas uzskatāms par ļoti aizvainojošu attiecībā uz afroamerikāņu rases pārstāvjiem.

“Red Bull” komanda nolēmusi lieki neauklēties un ar tūlītēju efektu pārtraukusi sadarbību ar Vipu, kurš šogad Formula 2 čempionātā ir viens no spožākajiem braucējiem. Vairākas neveiksmes pitstopos un izslīdēšanas rezultātu izteiksmē pamatīgi maskējušas Vipa patieso potenciālu.

“Red Bull” paziņojumā teikts, ka kompānija kategoriski ir pret jebkādām rasisma izpausmēm un pilnībā aizliedz toleranci pret šādu uzvedību.

Īsi pēc notikušā arī pats Vips izplatījis paziņojumu savos sociālajos tīklos. “Es vēlos neizmērāmi atvainoties par aizvainojošu frāžu lietošanu tiešsaites spēles straumēšanas laikā. Šāda valoda ir pilnīgi nepieņemama un neattēlo vērtības pēc kurām dzīvoju. Es no visas sirds nožēloju savu rīcību, šis nav iespaids, ko vēlos radīt par sevi. Es pilnībā sadarbošos tālākās izmeklēšanas laikā.

Vēl tikai pirms nepilna mēneša Juri Vips kļuva par pirmo Baltijas valstu braucēju, kurš piedalījies Grand Prix nedēļas nogalē, kad piektdienas treniņos Barselonā pirms Spānijas posma tika pie iespējas sēsties pie “Red Bull” formulas stūres, kas ikdienā ir Serhio Peresa pārziņā.