Pārspējot tuvāko sāncensi par gandrīz minūti, pārliecinošu panākumu Kenijā notiekošajā Safari rallijā guvis WRC sezonas kopvērtējuma līderis Kalle Rovanpera ar “Toyota” komandu.

Pēc notikumiem bagātajām primajām Safari rallija sacensību dienām nebija šaubu, ka uzvara tiks “Toyota” rūpnīcai. Visas četras ekipāžas veiksmīgi sasniedza finišu, saglabājot savas pozīcijas. Tas nozīmē, ka “Toyota” aizņēma visu pirmo četrinieku pirmoreiz kopš 1993. gada, kad tas arī tika paveikts tieši Kenijā.

Aiz Rovanperas otrais finišēja Elvins Evanss, bet savu karjeras otro goda pjedestālu WRC absolūtajā ieskaitē sasniedza Takamoto Katsuta, kurš pērn tieši Safari rallijā finišēja otrajā vietā. Japānim izdevās atstāt Sebastjēnu Ožjē ceturtajā vietā.

Pēc jau tā ķibelēm pārpilna sākuma, ļoti neveiksmīga diena izvērsās “Hyundai” pārstāvjiem. Olivera Solberga avārija jau pašā rīta agrumā lika uz brīdi apturēt ātrumposmu, bet vēlāk stūres pastiprinātāja defekts pievīla Otu Tanaku. Vienīgo mierinājumu “Hyundai” faniem sniedza Tjerī Noivila uzvara Power Stage ātrumposmā, par nepilnu sekundi pieveicot Sebastjēnu Lēbu. Kopējā ieskaitē Noivils ierindojās piektajā, bet Lebs devītajā vietā.

WRC2 Open ieskaitē pārliecinošu uzvaru guva polis Kajetans Kajetanovics, bet WRC3 Open, līdz finišam tiekot trim vietējām ekipāžām, panākumu guva Kenijas vadošā autosportiste Maksīne Vahome.

Uzvara ļāvusi Rovanperam vēl vairāk palielināt pārsvaru čempionāta kopvērtējumā. Noivils nu atpaliek jau 65 punktus. Šo handikapu neizdosies sadeldēt pat ar divām perfektām uzvarām, ja Kalle paliek bešā. Realitātē, iespējams, svaru kausi varētu vēl vairāk nosvērties par labu bijušajam Latvijas čempionam, jo no 14. līdz 17. jūlijam gaidāms Rally Estonia, bet no 4. līdz 7. augustam sportisti dosies uz Somiju.

Safari rallijs – Rezultāti

WRC kopvērtējums