Divkārtējais F1 vicečempions Deivids Kulthards uzskata, ka tiem pilotiem, kas šobrīd žēlojas par fiziskām grūtībām, braucot ar sacīkšu auto, vajadzētu beigt piedalīties sacīkstēs. Viņam piekrīt “AlphaTauri” komandas boss Francs Tosts.

Viens no apspriestākajiem tematiem sacīkšu aizkulisēs pašlaik ir mašīnu kratīšanās problēma, kas atsevišķām komandām, jo īpaši “Mercedes”, rada ievērojamas grūtības. Piloti sūdzas par sāpošām mugurām un uztraucas par to, kā tas ietekmēs viņu veselību ilgtermiņā. Bažas pauduši Džordžs Rasels, Luiss Hamiltons, Pjērs Gazlī un citi. Kulthards, kurš savulaik “Formulā 1” aizvadīja 15 sezonas, vēlas viņiem ko teikt.

“Esmu bijis situācijā, kad man ir priekšrocības, jo mana komanda savu darbu veic labāk par pārējām,” saka Kultjards. “Un esmu bijis arī pretējā situācijā, kad tā savu darbu neveic tik labi, un man nākas caur sevi iznest visas sāpes, pat, ja tās ir muguras lejasdaļā. Bet tas, ko es gribu teikt jums, ja kāds pilots jūtas nekomfortabli, ja kāds jūt, ka nodara sev postu ilgtermiņā, beidziet startēt sacīkstēs! Ir lērums puišu un meiteņu, kas ar lielāko prieku sēstos jūtu mašīnā, pat tad, ja būtu jājūtas nekomfortabli.”

Kulthards atgādina, ka ne vienā vien sporta veidā ir jāsamierinās ar sāpēm: “Manuprāt, mums jāpatur prātā, ka šis sporta veids nav domāts princesēm uz zirņa. Ja esi bokseris, jāsamierinās, ka kāds tev iesitīs pa seju. Ja esi futbolists, kāds trāpīs ar radzēm pa tavām kājām. Šeit ir komandas, kas attīstās, bet lielākoties pilotam ir jāsamierinās ar tādu situāciju, kāda tobrīd ir.”

Kultharda viedoklim piekrīt “AlphaTauri” komandas vadītājs Francs Tosts. Viņš iesaka pilotiem vairāk trenēties vai beigt karjeru.

“Es jau kopš paša sākuma skaidri teicu, ka šīs mašīnas nebūs viegli pilotēt,” sacīja Tosts. “Šīs mašīnas ir nepieciešams noregulēt tā, lai būtu cietas. Bet piloti tagad par to sūdzas. No vienas puses, es to spēju saprast, viņiem nav viegli. No otras puses, tā ir F1 mašīna, nevis “Rolls Royce”. Atceros, ka senāk bija laiki, kad svētdienas vakarā kāds pilots pienāca pie manis un teica – rīt būs jādodas pie ārsta, jo ar mašīnu bijis tik smagi braukt, ka viņam pazudušas maņas. Tas nav nekas jauns. Pilotiem ir vairāk jātrenē kakla muskuļi un lielais gūžas muskulis, tas noteikti palīdzēs. Ja mašīna priekš viņiem ir pārāk cieta, varbūt labāk jāpaliek mājās, jāsēž istabā atpūtas krēslā un jāskatās sacīkstes televizorā. Nezinu.”